Новини

Швейцария би Черна гора и финишира трета (видео)

11 октомври 2011 | 23:10 | 686 A+A-
Швейцария завърши на трето място в група "G" от европейските квалификации, побеждавайки Черна гора с 2:0. Гостите изиграха мача без напрежение, след като с равенството срещу Англия си осигуриха историчско класиране за баражите. Швейцарците тотално доминираха и можеха да спечелят и с много по-убедителен резултат. Равенството се запази до почивката, но през второто полувреме превъзходството на домакините беше материализирано с попадения на Ерен Дердюк и Стефан Лихтщайнер.

"Кръстоносците" държаха на всяка цена да докажат, че са по-добрият отбор и от първата минута притиснаха гостите в тяхната половина. Положенията пред вратата на Младен Божович следваха едно след друго, но гол така и не падаше. Без звездата си Мирко Вучинич, тимът на Черна гора не изглеждаше особено опасен в предни позиции и рядко застрашаваше Диего Беналио.

В 51-ата минута Дердюк откри резултата след подаване на Гранит Джака, а в 65-ата Лихтщайнер вкара и втори гол за Швейцария. Защитникът на Лацио бе изведен от Гьокхан Инлер и донесе трите точки на домакините, които им позволиха да завършат пред Уелс в крайното класиране.

ШВЕЙЦАРИЯ - ЧЕРНА ГОРА 2:0