Новини

Испания се позабавлява в светлосиньо, Солдадо с хеттрик (видео)

01 март 2012 | 00:23 | 1616 | 1 A+A-
Световният и европейски първенец Испания отупа с 5:0 Венесуела в контрола, играна на стадион "Ла Росаледа" в Малага. Андрес Иниеста (37), Давид Силва (40) и Роберто Солдадо (49, 52 и 84) зарадваха Коста дел Сол. Срещата беше дебют на новия резервен светлосин екип, с който Ла Роха ще се представи на Евро 2012. Първи минути за представителния тим записа 19-годишният талант и звезда на Атлетик Билбао Икер Муниаин.

В третата минута южноамериканците имаха първи своя шанс, но Икер Касийяс се прояви. В петата Серхио Рамос засече с глава центриране отдясно, след което топката намери гредата. В 11-ата Фернандо Йоренте засече с глава пас на Алваро Арбелоа, но не насочи топката голово.

Постепенно "червените", играещи днес в светлосиньо, натиснаха по-здраво. В 20-ата Андрес Иниеста подаде прекрасна топка на Йоренте, но той не се пребори с вратаря Дани Ернандес. В 25-ата Жорди Алба пусна опасен пас, но нямаше кой да насочи. Давид Силва (27) също беше близо до гола.

Първото попадение падна в 37-ата минута, когато Иниеста с хубав нисък удар от 17 метра намери непокрития ъгъл - 1:0. Само три по-късно Давид Силва удвои след гениален фалцов удар.

На почивката в игра се появи Роберто Солдадо, който набързо спомогна за набъбване на резултата. В 49-ата страхотна триходова акция между Силва,  Сантиаго Касорла и Солдадо завърши с точно насочване на попълнението от Валенсия. В 52-вата Арбелоа центрира отдясно и Солдадо изскочи и без забавяне прати топката в мрежата.

В 64-ата централният бранител на Атлетик Билбао и европейски шампион с Испания до 19 години Фернандо Аморебиета (сега играещ за Венесуела) получи червен картон след фаул срещу Солдадо в наказателното поле. "Деветката" на Валенсия не можа да преодолее вратаря и за момент се размина с хеттрик.

Силната игра на иберийците и доброто пласиране на Солдадо резултираха в трети гол на сметката на нахъсания стрелец. В 83-ата Ла Роха отбеляза пети гол по валенсиански. Жорди Алба мушна топката между краката на защитник и подаде към Солдадо, който опъна мрежата. До края момчетата на Висенте дел Боске можеха да запишат и по-убедителен резултат.

Солдадо сериозна заявка за място на Евро 2012, след като изигра първи мач за националния тим след петгодишно отсъствие. За иберийците блеснаха още Давид Силва и Андрес Иниеста. Капитанът на шампионите Икер Касийяс пък изравни Едвин ван дер Сар като рекордьор по мачове без допуснат гол за националния тим - 72. Икер е вече само на победа от Лилиан Тюрам и от върховото постижение за най-много победи с герба на страната - 93 срещу 94.

Снимки: Getty Images/Guliver