Новини

Франция надви Германия в Бремен (видео)

29 февруари 2012 | 23:48 | 1071 | 2 A+A-
Националният отбор на Франция победи с 2:1 Германия на "Везерщадион" в Бремен в приятелска среща. Головете за "петлите" отбелязаха Оливие Жиру (21) и Флоран Малуда (69), а за Маншафта точен бе Какау в първата минута на добавеното време. Атаката на Бундестима се водеше от нападателя на Лацио Мирослав Клозе, а на върха на нападението на "петлите" беше звездата на Монпелие Оливие Жиру и той се отплати на селекционера Лоран Блан за доверието с първия си гол с националната фланелка.

Зелените екипи не донесоха късмет на германците тази вечер. Футболистите на Йоаким Льов започнаха добре мача, но първата сериозна възможност за гол бе пред германската врата. В 16-ата минута халфът на Нюкасъл Йоан Кабай стреля с глава след центриране от ъглов удар, но с дружни усилия вратарят Тим Вийзе и Андре Шюрле избиха топката почти от голлинията.

Пет минути след това "петлите" откриха резултата. Халфът на Лил Матийо Дебюши проби отдясно и подаде отлично на намиращия се в наказателното поле Жиру, който засече топката в мрежата и изведе Франция напред.

В 32-ата минута ветеранът Мирослав Клозе получи топката в добра позиция в наказателното поле на гостите, но не успя да нанесе хубав удар и спечели само корнер. В 33-ата минута пред Клозе се откри страхотен шанс след центриране от фаул, но от непосредствена близост опитният нападател не успя да преодолее вратаря Юго Лорис. Секунди след това пък защитникът на Байерн (Мюнхен) Холгер Бадщубер уцели греда и домакините пак не успяха да изравнят резултата.

В 38-ата минута Дебюши удари с лакът в лицето Шюрле, но действието му остана ненаказано от италианския рефер Паоло Талявенто, който преди дни ръководи скандалния мач от Серия "А" Милан - Ювентус (1:1).

В 41-ата минута германците организираха опасна контраатака, при която Месут Йозил напредна отдясно след двойно подаване със съотборника си в Реал Мадрид Сами Кедира и центрира към Клозе, но нападателят стреля твърде слабо, като получи и травма при удара. В 45-ата минута Томас Мюлер от Байерн влезе на мястото на Шюрле, който не можа да продължи мача след неспротсменския удар в лицето, получен от Дебюши. Клозе пък бе сменен на почивката от голаджията на Байерн Марио Гомес. В добавеното време на първата част първо Йозил стреля в аут, а малко след това шанс се откри и пред Кедира след корнер, но изравнителен гол така и не падна.

Десетина минути след почивката звездата на Борусия (Мьонхенгладбах) Марко Ройс опита изстрел към вратата на Лорис, но стражът на Франция бе на мястото си. В 61-ата минута пък отлична възможност за гол се откри пред още един футболист на баварците - халфа Тони Кроос, но ударът му бе блокиран от бранител на Франция. В 67-ата минута Германия бе много близо до 1:1. Мюлер центрира чудесно към съотборника си на "Алианц Арена" Гомес, но нападателят не успя да достигне до топката, която мина на сантиметри встрани от френската врата.

Само две минути след тази ситуация гостите вкараха втори гол. Бранителите на Германия не успяха да изчистят топката след центриране отдясно и позволиха на резервата Флоран Малуда да я довкара във вратата почти от голлинията - 0:2.

В оставащите минути германците изглеждаха безидейни в атака, но все пак стигнаха до почетен гол. Преди това, в 80-ата минута, Кроос стреля с глава, но неточно. Две минути след това пък резервата за Франция Луис Саха промуши топката покрай Вийзе, но нападателят на Тотнъм бе в засада и голът беше правилно отменен.

В първата минута на добавеното време натурализираният бразилски нападател Какау, появил се на мястото на Ройс, успя да отбележи един от най-лесните голове в кариерата си. Той се разписа на празна врата след асистенция на Мюлер, но времето до края бе твърде малко и играчите на Льов трябваше да се примирят с поражението.

ГЕРМАНИЯ - ФРАНЦИЯ 1:2