Новини

Австрия срази Финландия у дома, поведе с комичен гол (видео)

29 февруари 2012 | 23:43 | 271 A+A-
Австрия победи с 3:1 Финландия като домакин в Клагенфурт в приятелска среща. Марк Янко откри резултата в полза на австрийците в 32-ата минута, а Мартин Харник бе точен за 2:0 в 54-ата. Андреас Иваншиц се разписа за 3:0 в 73-ата минута от дузпа, а в последната минута току-що влезлият в игра Тимо Фурухолм реализира почетното попадение за скандинавците.

Струва си да обърнем малко внимание на първия гол, тъй като той бе доста любопитен и комичен. Бранител на гостите върна топката към стража на Финландия Лукаш Храдечки, той се опита да я изрита далеч от вратата си, но тя срещна тялото на Янко, прехвърли Храдечки и се озова в мрежата.