Испания Испания 4 : 0 Италия Италия
01 юли | 21:45 |
Съдия:П. Проенса | Стадион:Олимпийски стадион
90' Край на мача! Испания отново показа, че е номер 1!
88' Току-що влезлият в игра Мата бележи за 4:0 след асистенция на Торес - 4:0 за "Ла Фурия Роха"
87' Хуан Мата влиза в игра на мястото на Андрес Иниеста
84' Торес получава чудесен пас в наказателното поле на Италия и с премерен удар е точен за 3:0! Испания е новият стар европейски шампион!
84' 3:0 за Испания! Фернандо Торес бележи
79' Педро е много близо до това да направи резултата 3:0, но му е отсъдена засада
75' Фернандо Торес сменя "фалшивата деветка" Сеск Фабрегас
73' Испанците контролират играта с човек повече, италианците изглеждат обречени
69' Опасно подаване на Педро отляво, но топката е избита
63' Италианците продължават с човек по-малко след контузията на Мота
61' Нов удар за Италия - Тиаго Мота се контузва, а Чезаре Прандели вече използва и трите смени, които има по право
59' Педро влиза в игра на мястото на Давид Силва
58' Силен изстрел на Балотели, но над вратата
57' Тиаго Мота сменя Монтоливо в състава на Италия
54' Чудесен извеждащ пас към Фабрегас, но той не успява да овладее и обработи топката
51' Да Натале има прекрасен шанс да намали резултата на 1:2, но Касийяс спасява удара му
50' Чави получава топката отдясно и опитва центриране към Сеск, но е блокиран
48' Напрежение за Италия, но "адзурите" се спасяват в тази ситуация
47' Коварен шут на Сеск, но в аут
46' Дш Натале стреля опасно с глава, но не уцелва вратата на Касийяс
46' Тото Ди Натале сменя Антонио Касано в тима на Италия
46' Първи съдийски сигнал за второто полувреме, с топката играят "адзурите"
45' Край на първото полувреме. Испания е много близо до титлата
45' Жълт картон за Андреа Бардзали
44' Силен удар на Монтоливо, Касийяс спасява
41' Жорди Алба нахлу в наказателното поле на Италия, получи чудесен пас от Чави и останал очи в очи с Буфон, не пропусна да се разпише
41' 2:0 за Испания - Жорди Алба!
38' Силен, но неточен шут от далечно разстояние на Марио Балотели
33' Опасен далечен шут на Касано, но Касийяс показва класа и избива
29' Касано получи топката отляво, финтира бранител на Испания и стреля коварно по земята, но Касийяс внимава и спасява
27' Центриране отляво на Балдзарети, Касийяс не се намесва по най-добрия начин, но все пак се справя и лови
25' Първи жълт картон в мача и той е за Пике за груб фаул срещу Касано
21' Федерико Балдзарети сменя получилия контузилия Джорджо Киелини в лявата част на отбраната на Италия
18' Напрежение пред испанската врата след ъглов удар, топката е избита в нов корнер
16' Удар на Пирло от фаул, но топката се отклонява от стената и излиза в корнер
14' Давид Силва открива резултата. Халфът се разписа с глава след пробив и прекрасно центриране на Фабрегас
14' Гол за Испания!
11' Дълъг извеждащ пас към Балотели, но Касийяс излиза и избива топката
10' Страхотна продължителна атака на Испания, пас на Сеск към Чави и опитният халф стреля много опасно от изгодна позиция, но не уцели вратата на Буфон
7' Удар с глава на Серхио Рамос, но над вратата
7' Жорди Алба получава топката отляво и центрира опасно, но Киелини се намесва отлично и избива в корнер
4' Добър пробив на Давид Силва, но отбраната на Италия се справя
2' Първи удар към една от двете врати в мача. Пирло стреля доста неточно
1' Финалът започна, първи с топката играят испанците
- Всичко е готово за началото на мача
- Испания няма победа срещу Италия на световни и европейски първенства. На Евро 2008 иберийците елиминираха "адзурите" след дузпи на четвъртфиналите
- Двата тима се срещнаха и в груповата фаза на Евро 2012, като мачът завърши без победител - 1:1.
- Съставите: ИСПАНИЯ: Касийяс, Арбелоа, Пике, Рамос, Алба, Бускетс, Алонсо, Чави, Иниеста, Силва, Фабрегас; ИТАЛИЯ: Буфон, Абате, Бонучи, Бардзали, Киелини, Де Роси, Пирло, Маркизио, Монтоливо, Касано, Балотели
- Здравейте, читатели на Sportal.bg. Предстои ни да изгледаме дългоочаквания финал на Евро 2012 и да разберем кой ще е шампионът на Стария континент

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Първият шампионат през 1960-a почти е пропаднал заради липса на желаещи да участват   "