Германия Германия 1 : 2 Италия Италия
28 юни | 21:45 |
Съдия:С. Ланоа | Стадион:Национален стадион
94' Финалът на Евро 2012 е ясен: Испания - Италия в Киев на 1 юли 2012 г.
94' Италия се класира за трети път на финал на европейско първенство. Германия загуби втори полуфинал в турнира след 1988 г.
94' Край на мача! Италия е на финал!!!
93' Жълт картон за Хюмелс.
92' Гол! Йозил бележи в ъгъла и намалява резултата. Дузпата бе дадена за игра с ръка в наказателното поле на Балдзарети.
92' Дузпа за Германия!
90' Йозил бие покрай италианската врата.
89' Хюмелс стреля отблизо, топката се удря в крака на Бонучи и затруднява доста Буфон. Корнер за Германия.
89' Жълт картон за Тиаго Мота.
84' Жълт картон за Даниеле Де Роси.
83' Заради засада правилно е отменено ново италианско попадение.
82' Уникален пропуск на Италия! Ди Натале излиза на скорост сам в голова позиция, но стреля покрай вратата.
81' Продължителна атака на "Скуадрата" завършва със слаб изстрел на Диаманти.
80' Тони Кроос с шут над вратата от границата на наказателното поле.
79' Подхлъзване на Диаманти попречи на италианската резерва да даде голов пас към Тото Ди Натале.
75' Голям италиански пропуск! Бадщубер е разминат от Маркизио и халфът на Ювентус пробва с шут да направи 3:0, но топката минава покрай вратата.
71' Последна смяна и за Германия. Боатенг напуска терена, в игра Льов пуска голмайстора на Мондиал 2010 Томас Мюлер.
70' Трета смяна за Италия. Нападател за нападател - Антонио Ди Натале заменя героя Балотели.
67' Италия пропуска златен шанс. Диаманти с идеален пас към Маркизио, който стреля силно покрай вратата.
63' Втора смяна в италианския състав. Рикардо Монтоливо е заменен от Тиаго Мота.
62' Гредата помага на Италия! Ройс стреля опасно от фаула, Буфон докосва топката, а тя се отбива от горната греда.
61' Жълт картон за Бонучи.
61' Опасност пред вратата на Италия. Бонучи спира непозволено Кроос и на около 20-тина метра пред Буфон съдията назначава фаул.
60' Балотели търси хеттрик, но ударът му излиза в аут.
58' Първа смяна за Италия. Касано излиза, влиза Алесандро Диаманти.
56' Клозе е на добра позиция, но с чиста намеса Леонардо Бонучи изкарва кълбото в корнер.
49' Сериозен пропуск на Германия! Лаам се оказва на чиста позиция фронтално пред италианската рамка, но бранителят бие над целта.
48' Ройс стреля с левия крак, но без проблеми за Буфон.
46' Още една смяна за Бундестима за началото на второто полувреме. Марко Ройс влиза на мястото на Лукас Подолски.
46' Смяна на почивката за Германия. Мирослав Клозе заменя Марио Гомес на върха на атаката.
46' Начало на втората част.
45' Край на първото полувреме.
42' Германците изглеждат разколебани и играта се води в центъра.
36' Жълт картон за Балотели. Голмайсторът свали фланелката си и закономерно получи официално предупреждение от съдията.
36' Балотели!!! Монтоливо намира нападателя на чиста позиция с далечен пас и СуперМарио с опит да скъса мрежата прави 2:0 за Италия!
35' Кедира с прекрасно воле към Буфон. Капитанът на "Скуадрата" избива в ъглов удар.
34' Акция за Италия. Монтоливо се оказва на добра позиция, но се засуетява в наказателното поле и топката му е отнета.
34' Боатенг центрира опасно отдясно, Балдзарети чисти пред крака на Подолски.
30' Кроос шутира неточно и топката излиза в аут.
27' Месут Йозил стреля слабо по посока на италианската врата.
20' Германия изостава в резултата за първи път на това европейско първенство.
20' Гол за Италия! Касано с чудесен пробив отляво, пас по конец към Балотели, който с глава прави 1:0!
18' Хубав удар отдалеч на Антонио Касано е спасен от германския вратар.
17' Монтоливо отдалеч пробва рефлекса на Мануел Нойер.
13' Тони Кроос стреля силно, но италианският страж избива. По-добра игра на германците в тези минути.
12' Отново разколебан Буфон. Центриране на Боатенг отдясно не бе отбито добре от вратаря и като по чудо топката не влезе в мрежата му.
6' Още един корнер за Маншафта. Лек натиск на тима на Льов.
5' Първа опасност в мача. Буфон увисна при центриране от ъглов удар, но Андреа Пирло застана решително на пътя на топката.
4' Балотели не успява да достигне извеждащо подаване.
1' Начало на срещата. Италианците играят първи с топката.
- Рефер е французинът Стефан Ланоа.
- Всичко е готово за началото на мача.
- Италианците почиваха с два дни по-малко спрямо отбора на Льов.
- Двата съперника са футболните грандове на Европа. Италия има 4 световни титли, а Германия - 3.
- Победителят от днешния полуфинал ще срещне на финала в Киев световния и европейски шампион Испания.
- Бундестима се цели в четвърта европейска титла, докато краен успех в турнира ще донесе втора титла за италианците.
- Германия няма победа над Италия на голямо първенство. Преди 16 години двата тима направиха 0:0 в груповата фаза на Евро'96, което обаче се оказа фатално за "адзурите".
- Историята на футбола винаги ще помни три култови двубоя между двата съперника - Мача на века от Мексико'70 (4:3), финала на Испания'82 (3:1) и полуфинала от Германия 2006 (2:0). И трите битки са спечелени от Италия.
- ИТАЛИЯ: Буфон, Киелини, Бардзали, Балдзарети, Бонучи, Маркизио, Де Роси, Монтоливо, Пирло, Балотели, Касано
- ГЕРМАНИЯ: Нойер, Хумелс, Бадщубер, Лаам, Боатенг, Кедира, Швайнщайгер, Йозил, Кроос, Подолски, Гомес
- Станаха ясни стартовите състави на Бундестима и Скуадра адзура.
- Здравейте, читатели на Sportal.bg! Остава половин час до началото на втория полуфинал на Евро 2012 между Германия и Италия.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" На Евро 96 Англия поиска от УЕФА да ѝ бъде позволено да играе с червени екипи на полуфинала срещу Германия, подобно на финала на Модниал 66, но от евроцентралата не позволиха, тъй като вече са били заявени сиви фланелки и гащета "