Португалия Португалия 2 : 4 Испания Испания
27 юни | 21:45 |
Съдия:Д. Чакър | Стадион:Донбас Арена
120' Край на мача. Испания е първият финалист на Евро 2012 и ще защитава титлата си от последното европейско първенство.
120' 2:4 - Фабрегас бележи и праща Испания на финал!
120' Греда на Бруно Алвеш!
120' 2:3 - Технично изпълнение на Серхио Рамос.
120' 2:2 - Страхотно изпълнение на Нани в горния десен ъгъл.
120' 1:2 - Силен удар на Пике и гол.
120' 1:1 - Пепе стреля много прецизно в десния ъгъл, Касийяс за малко не успява да спаси.
120' 0:1 - Иниеста хладнокръвно бележи.
120' Жоао Моутиньо също не успява да отбележи, след страхотен плонж и спасяване на Касийяс.
120' Чаби Алонсо стреля ниско и Руи Патрисио спасява.
120' Испания ще бие първата дузпа.
120' Това е втори мач на Евро 2012, който ще се реши след изпълнение на 11-метрови удари. Преди това Италия победи Англия по такъв начин на четвърфиналите.
120' Край на второто продължение. Ще има дузпи.
120' Арбелоа центрира от аутлинията, но топката не стига до негов съотборник.
114' Фабрегас със страхотен пас намира Педро зад защитата на Португалия, но нападателят на Испания се засуетява и защитник успява да изчисти топката в последния момент.
113' Жълт картон за Чаби Алонсо за грубо нарушение срещу Кристиано Роналдо.
113' Последна смяна и за Португалия. Силвестър Варели заменя Раул Мейрелеш.
110' Опасен удар на Хесус Навас, Руи Патрисио не успява да улови топката, но там негов съотборник я укротява и вратарят този път я прибира в прегръдките си.
107' Пробив на Коентрао по лявото крило, но центрирането му не намира Роналдо.
106' Начало на второто продължение.
106' Кущодио влиза на мястото на Мигел Велозо.
105' Джуйнет Чакър дава край на първото продължение.
105' Изключителен удар на Серхио Рамос от фаул преминава на сатниметри от напречната греда.
104' Жорди Алба ропуска най-добрата възможност за Испания в мача до момента. Защитникът стреля от близка дистанция, но Руи Патрисио успява да спаси.
104' Изключително неточен удар на Хесус Навас.
96' Лошо изчистена топка от защитата попада право на крака на Иниеста, който стреля силно от движение, но кълбото се отбила от тялото на защитник.
91' Начало на първото продължение, Испания изпълнява център.
90' Редовните 90 минути завършиха без попадения в двете врати. Ще се играят продължения.
90' Мигел Велозо получава жълт картон за остро влизане в краката на Жорди Алба.
90' Центриране на Чаби Алонсо от фаул, но топката е изчистена без проблем от Бруно Алвеш. Това позволява на Португалия да организира бърза контраатака, при която Роналдо е изведен на стрелкова позиция, но отново не успява да порази вратата.
87' Последна смяна за Испания, Чави Ернандес излиза, а на негово място се появава Педро Родригес.
86' Жълт картон за Бруно Алвеш за груб фаул срещу Фабрегас в центъра на терена.
85' Нова възможност за Роналдо да стреля от фаул от още по-близка дистанция, но той праща топката над вратата.
84' Алваро Арбелоа получава жълт картон за игра с ръка при удара на Роналдо.
83' Удар от фаул на Роналдо се спира в стената
81' Първа смяна в състава на Португалия, Нелсон Оливейра влиза на мястото на Уго Алмейда.
80' Велозо центрира в наказателното поле от фаул, но не успява да намери свой съотборник и топката попада право в ръцета на Касийяс.
73' Изстрел на Роналдо от фаул отново профучава на сантиметри над напречната греда.
68' В ответната атака Алмейда е изведен в наказателното поле от Роналдо, но стреля доста неточно над вратата.
68' Чави Ернандес напредва и стреля над вратата.
67' Чаби Алонсо вижда, че вратарят Руи Патрисио е излязъл напред и опитва да го прехвърли от центъра, но доста неточно.
64' Жоао Перейра също вижда жълтия картон за фаул срещу откъсващия се Фабрегас.
61' Пепе получава жълт картон за нарушение срещу Чаби Алонсо.
61' Нова смяна в състава на Испания, Хесус Навас заменя Давид Силва.
60' Жълт картон за Серхио Бускетс за апостроф срещу съдията
57' Алмейда напредва и стреля от около 25 метра и топката профучава заплашително над напречната греда.
54' Фабрегас влиза на мястото на НЕгредо
51' Опасно центриране на Арбелоа в наказателното поле, но защитник изчисти в корнер.
46' Начало на второто полувреме, няма промени в двата състава.
45' Край на първото полувреме.
45' И Фабио Коентрао вижда жълтия картон в ръката на Джуйнет Чакър.
40' Серхио Рамос застана на пътя на Кристиано Роналдо и получи първия жълт картон в мача.
31' Жоао Мутиньо изведе чудесно Роналдо на границата на наказателното поле, след което крилото веднага стреля, но топката мина до гредата.
29' Иниеста получи една топка на скорост пред наказателното поле, освободи си място и отправи опасен изстрел, който обаче отново профуча на сантиметри над вратата.
24' Роналдо опитва изненадващ удар от воле от около 25 метра, но доста неточно.
18' Опасно центриране от корнер на Жоао Мутиньо, но Пике успява да изчисти с глава.
13' Кристиано Роналдо напредва по левия фланг и центрира в наказателното поле, но Касийяс е на мястото си и лови топката.
10' Иниеста е оставен да напредне и да стреля пред наказателното поле, но ударът му минава над вратата.
9' Негредо подава на Арбелоа на границата на наказателното поле, но защитникът стреля над напречната греда.
2' Коварно центриране на Мейрелеш от корнер, Касийяс успява да избие топката.
2' Велозо опитва удар от дистанция, но топката се отбива от тялото на защитник и излиза в ъглов удар.
- Начален съдийски сигнал на съдията Джунейт Чакър.
- ИСПАНИЯ: Касийяс; Арбелоа, Пике, Рамос, Алба; Бускетс, Чаби Алонсо; Чави, Силва, Иниеста; Негредо;
- ПОРТУГАЛИЯ: Патрисио; Жоао Перейра, Пепе, Бруно Алвеш, Коентрао; Велозо, Мейрелеш, Моутиньо; Нани, Алмейда, Кристиано;
- Вече са ясни стартовите състави на двата отбора.
- Добър вечер уважаеми читатели на Sportal.bg. След броени минути на "Донбас Арена" в Донецк ще започне полуфиналният мач на Евро 2012 между Испания и Португалия.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна