Англия Англия 2 : 4 Италия Италия
24 юни | 21:45 |
Съдия:П. Проенса | Стадион:Олимпийски стадион
121' Италия ще срещне на полуфиналите Германия! Англия за шести път напуска с дузпи голямо първенство след провалите през 1990, 1996, 1998, 2004 и 2006.
121' 2:4 - Алесандро Диаманти бележи! Край за Англия, Италия е на полуфинал!
121' Пропуск! Буфон спасява удара на Ашли Коул. Слабо изпълнение на англичанина.
121' 2:3 - Антонио Ночерино е точен!
121' Греда! Ашли Йънг стреля в горната греда!
121' 2:2 - Андреа Пирло с класически удар в стил "Паненка"!
121' 2:1 - Уейн Рууни бележи с точен удар вляво!
121' Пропуск! Рикардо Монтоливо бие покрай вратата!
121' 1:1 - Стивън Джерард!
121' 0:1 - Марио Балотели с нисък удар!
121' Италианците ще изпълняват първи дузпа.
121' Дузпи на европейски финали не е имало от 4 години и 2 дни. Тогава във Виена Испания спечели след 11-метрови удари срещу Италия с 4:2.
120' Край и на второто продължение! Дузпи!
115' Ночерино вкарва топката с глава във вратата, но правилно попадението е отменено заради засада.
113' Диаманти получава остър пас отляво, но бие покрай вратата.
112' Сватбарски шут на Балотели праща топката в трибуните.
110' Опасно центриране на Пирло отляво, но английската отбрана чисти.
106' Начало на второто продължение.
105' Разбъркване пред италианската врата, но Уолкът не успя да прехвърли Буфон. Край на първото продължение.
105' Една минута добавено време.
101' За втори път гредата спасява Англия! Диаманти центрира коварно и десният страничен стълб отново бе помощник на Харт.
100' Харт спасява без никакви проблеми удар на Балотели.
95' Напрежение при разбъркване пред Буфон, но в крайна сметка е отсъдена засада.
94' Трета смяна за Рой Ходжсън. Хендерсън влиза на мястото на Паркър.
93' Жълт картон за Маджо. Той ще пропусна полуфинала с Германия, ако Италия продължи днес в надпреварата
91' Начало на първото продължение. Първа топка за Англия.
90' Край на редовното време - 0:0. За първи път на Евро 2012 ще се играят продължения от по 15 минути. При равенство в тях следват дузпи.
90' Рууни пробва задна ножица от границата на вратарското поле. Топката излезе в аут.
90' Трета смяна от страна на Прандели - Кристиан Маджо заменя на позицията на десния бек Абате.
89' Маркизио намира отлично Ночерино на стрелкова позиция, но ударът на халфа е избит в корнер.
82' Първи жълт картон в мача. Андреа Бардзали влезе грубо в краката на Йънг и закономерно е декориран в жълто.
81' Далечен удар на Диаманти е спасен от английския вратар.
80' Втора смяна за "Скуадрата" - Антонио Ночерино влиза на мястото на Де Роси.
78' Първа смяна за италианците. Алесандро Диаманти заменя изморилия се Антонио Касано.
77' Рууни се разминава да засече с глава коварно центриране и в крайна сметка Буфон лови кълбото.
65' Ашли Йънг пропусна добра възможност за Англия, стреляйки встрани от вратата от десетина метра
61' Двойна смяна за Англия - Анди Керъл влиза на мястото на Уелбек, а Тио Уолкът заменя Джеймс Милнър.
60' Балотели отново в центъра на събитията - стреля с нещо като задна ножица над целта
52' Канонада от италиански пропуски - Де Роси пробва рефлекса на Харт, след това и Балотели, а накрая Монтоливо бие над вратата
48' Невероятен пропуск на Де Роси - юношата на Рома стреля от воле покрай вратата от непосредствена близост.
46' Начало на второто полувреме. Няма смени в двата състава.
45' Край на първото полувреме. На Олимпийския стадион в Киев няма голове след първите 45 минути, но се получава един от най-интересните мачове на турнира.
43' И отново Балотели. Шутът му обаче прелита над вратата.
42' Балотели с нов пропуск. Нападателят на "адзурите" не успява да уцели рамката от 2-3 метра.
38' Антонио Касано стреля от средна дистанция, но Харт успява да парира шута
32' Рууни намира Уелбек на границата на наказателното поле, но изстрелът на нападателя минава малко над горната греда
31' Балотели пробва воле по посока на вратата на Джо Харт, но стражът лесно лови
25' Пирло извежда Балотели на отлична позиция, но намеса на Джон Тери предотвратява опасността
14' Джонсън с добро центриране, Уейн Рууни с глава стреля над рамката на Буфон - нов пропуск на островитяните.
10' Ново разбъркване пред вратата на Италия. Бонучи чисти в ъглов удар опасно ниско центриране на Рууни.
5' Голям английски пропуск! Глен Джонсън бие от няколко метра, но Буфон спасява като по чудо - страхотно начало на мача
3' Фантастичен шут на Даниеле Де Роси от около 30 метра се удря в страничната греда.
1' Марио Балотели пробва атрактивен удар от много далечно разстояние.
- Начало на мача. Първи с топката играят италианците
- В последния мач между двата съперника на голям форум победата бе за "Скуадрата". Това се случи в мача за 3-4 място на Мондиале'90, когато Италия спечели с 2:1 с голове на Р. Баджо и Скилачи (д), а почетния гол за Англия тогава вкара Плат.
- Италия има една спечелена европейска купа (Евро'68) и един загубен финал в надпреварата (Евро 2000).
- Англия все още няма титла от европейско първенство, като Трите лъва не са прескачали четвъртфиналното стъпало от вече далечната 1996 г.
- ИТАЛИЯ: Буфон, Абате, Бонучи, Бардзали, Балдзарети, Маркизио, Де Роси, Пирло, Монтоливо, Балотели, Касано.
- АНГЛИЯ: Харт, Джонсън, Коул, Тери, Лескът, Джерард, Йънг, Милнър, Паркър, Рууни, Уелбек.
- Станаха ясни стартовите състави на Рой Ходжсън и Чезаре Прандели.
- Главен съдия на днешния двубой в Киев е португалецът Педро Проенса.
- Здравейте, читатели на Sportal.bg. След по-малко от час започва последният четвъртфинал от Евро 2012 между тимовете на Англия и Италия.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Италия печели полуфинала на Евро 1968 срещу СССР след като монета определя победителя. В редовното време и продълженията мачът завършва 0:0   "