Испания Испания 2 : 0 Франция Франция
23 юни | 21:45 |
Съдия:Н. Рицоли | Стадион:Донбас Арена
94' Край на мача. Испания печели с 2:0 и на полуфиналите ще срещне Португалия.
91' Чаби Алонсо слага точка на спора с втория си гол в мача. Халфът на Реал Мадрид праща Лорис в обратния ъгъл и оформя успеха на Ла Роха.
91' 2:0 за Испания! Гол от дузпа на Чаби Алонсо.
90' Дузпа за Испания! Педро се измъква от Антони Ревейер, който го поваля в наказателното поле.
84' Сантиаго Касорла заменя Иниеста в тима на Испания.
79' Последна смяна за Лоран Блан. Французите хвърлят всичко в атака с пускането на Оливие Жиру, който заменя Ян М'Вила.
76' Жълт картон за Менез за реплика към Никола Рицоли.
71' Хубав пробив на Рибери по лявото крило, но Касийяс не допуска да бъде изненадан.
69' Чудесна намеса на Косчиелни, който избива топката точно пред крака на връхлитащия Торес.
67' Фернандо Торес влиза вместо Сеск Фабрегас.
65' Смяна и за Испания. Давид Силва отстъпва мястото си на Педро Родригес.
64' Лоран Блан пуска и Самир Насри, който заема мястото на Флоран Малуда.
64' Първа смяна в състава на Франция. Матийо Дебюши е заменен от Жереми Менез.
62' Уго Лорис спасява "петлите" от сигурен гол. Вратарят на Франция пресича извеждащ пас към Фабрегас, който се е измъкнал от защитата.
61' Голямо разбъркване в полето на Испания.
60' Рибери центрира отдясно и Дебюши засича топката с глава, но ударът му не попада в очертанията на вратата.
59' Остро центриране на Фабрегас, но Ревейер е добре пласиран и чисти.
53' Активизиране в редиците на "петлите", но до момента липсват опасните удари по посока вратата на Испания.
51' Силен удар на Чаби Алонсо, но над вратата.
46' Начало на второто полувреме. Двамата треньори не са направили никакви смени на почивката.
45' Край на първото полувреме. Испания има инициативата и заслужено води в резултата с попадението на Чаби Алонсо.
42' Кабай е декориран в жълто за грубо нарушение срещу Серхио Бускетс.
39' След корнера Пике има възможност да стреля с глава, но го прави неточно.
38' Косчиелни с важна намеса, избива топката миг преди Иниеста да стреля.
32' Великолепен изстрел на Кабай от фаул, но Касийяс е на мястото си.
31' Жълт картон за Серхио Рамос за фаул срещу Бензема.
29' Иниеста се промъква в наказателното поле, но шутът му е блокиран.
26' Карим Бензема пробва да изненада съотборника си в Реал М Касийяс, но ударът му от фаул минава високо над вратата.
19' Испанците повеждат с прекрасно попадение на Чаби Алонсо. Халфът на Реал Мадрид се разписва в своя мач номер 100 за националния отбор, засичайки топката с глава след чудесно центриране на Жорди Алба.
19' 1:0 За Испания! Еврошампионите повеждат с гол на Чаби Алонсо.
15' "Петлите" опитват да изненадат съперника с контраатаки, но до момента Рибери и Бензема нямат шанс срещу испанската защита.
11' Опасно центриране на Арбелоа, но Лорис излиза и лови.
6' Фабрегас пада в наказателното поле след съприкосновение с Гаел Клиши, но Никола Рицоли правилно преценява, че няма нарушение.
2' Опит за първоначален натиск на испанците, но отборът на Франция действа много солидно в дефанзивен план.
- Начало на мача. Първи с топката играят французите.
- ФРАНЦИЯ: Лорис; Ревейер, Рами, Косчиелни, Клиши; Кабай, Малуда, М'Вила; Дебюши, Рибери, Бензема
- ИСПАНИЯ: Касийяс; Арбелоа, С. Рамос, Пике, Ж. Алба; Бускетс, Чави Ернандес, Ч. Алонсо; Д. Силва, Иниеста, Фабрегас.
- Вече са ясни и съставите, избрани от селекционерите Висенте дел Боске и Лоран Блан.
- Рефер на днешния мач е италианецът Никола Рицоли.
- Ла Роха е настоящият първенец на Стария континент, но има негативна традиция срещу французите. Испанците не са печелили никога срещу този съперник в официален мач.
- Здравейте, читатели на Sportal.bg. След по-малко от час на стадион "Донбас Арена" в Донецк започва третия четвъртфинал от Евро 2012, който противопоставя отборите на Испания и Франция.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Шампионът от Евро 1992 - Дания не се класира за финалите на турнира, а заема мястото на Югославия, която е спряна от участие заради гражданската война в страната "