Германия Германия 4 : 2 Гърция Гърция
22 юни | 21:45 |
Съдия:Д. Скомина | Стадион:ПГЕ Арена
90' Край на мача. Германия победи заслужено Гърция с 4:2 и е вторият полуфиналист на Евро 2012. Съперник на Бундестима в спора за място на финала ще е победителят от мача Англия - Италия.
89' 4:2 - гърците връщат един гол. Отбелязва го Салпингидис от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Боатенг.
85' Германците се забавляват на терена с ппродължителни разигравания.
81' Сифакис спасява удар на Йозил.
80' Първи минути за Марио Гьотце на Евро 2012. Острието на Борусия (Дортмунд) заменя бъдещия си съотборник Марко Ройс.
79' Клозе е заменен от Марио Гомес.
75' Жълт картон за Сократис Папастатопулос.
74' Ройс опъва мрежата със зверски шут, след като първоначално Сифакис спасява изстрела на Клозе. Топката срещна напречната греда и спира зад голлинията.
74' 4:1 за Германия! Прекрасен гол на Марко Ройс!
72' Ветеранът Никос Либеропулос влиза на мястото на опорния халф Макос.
71' Удар на резервата Мюлер е избит в корнер.
68' Груба грешка на вратаря Сифакис, който носи основната вина за гола. Той излиза неразчетено, Клозе го надскача и с глава бележи 63-ия си гол за Бундестима.
68' Миро Клооооооозе! Ветеранът бележи трети гол за Германия и до голяма степен решава мача.
67' Първа смяна за Германия. Томас Мюлер влиза вместо Андре Шюрле.
64' Пропуск на Ройс, който получава перфектен пас от Клозе, но се засуетява и позволява на гръцки защитник да му избие топката.
61' Кедира бележи с красив удар от въздуха след центриране от десния фланг на Жером Боатенг.
61' 2:1 за Германия! Голмайстор е Сами Кедира.
56' Голът става след светкавична контра и прострелен пас на Салпингидис към Самарас, който изпреварва Нойер и бележи.
55' Гърция изравнява - 1:1!
53' Клозе е изведен в наказателното поле, но вместо да шутира, опитва пас към Ройс и топката е изчистена.
51' И в първите минути след почивката Германия доминира, но вече си личи и желание при гърците да изнесат играта в по-предни пизиции.
46' Смяна в гръцкия състав - Теофанис Гекас сменя Сотирис Нинис.
46' Още една рокада прави Фернандо Сантош - Йоргос Цавелас е заменен от Йоргос Фотакис.
46' Начало на второто полувреме.
45' Германия има тотален контрол върху мача, но вкара само един гол. Негов автор стана капитанът Филип Лаам след самостоятелен пробив. Пропуски пред вратата на Сифакис направиха Клозе, Ройс, Шюрле и Кедира.
45' Край на първото полувреме.
45' В последната минута на първото полувреме прекрасен удар на Шюрле нанася силен удар по диагонала, който като по чудо не влиза във вратата.
39' Логичното се случва и Германия открива резултата с попадение на Лаам. Защитникът на Байерн (Мюнхен) напредва успоредно на наказателното поле и с неспасяем удар прострелва Сифакис.
39' 1:0 за Германия! Гол на Филип Лаам.
36' Сифакис избива силен изстрел на Кедира, който е сред най-дейните в редиците на германците.
33' Шюрле се измъква по левия фланг, но после не намира най-доброто продължение и опасността преминава.
32' Далечен диагонален удар на Нинис леко затруднява Нойер, но в близост до него няма гръцки нападател.
25' Гърците не успяват да спрат германските атаки, но късметът е на тяхна страна и след мощен шут на Марко Ройс.
24' Комбинация между Йозил и Ройс, след която сантиметри не достигат на Клозе да открие резултата.
23' най-чистото положение до момента е пропиляно от Йозил. Плеймейкърът на Бундестима е оставен непокрит в наказателното поле, но стреля слабо и Сифакис спасява.
22' Мачът се развива според очакванията - с постоянен германски натиск и епизодични опити за контри на гърците.
16' Кедира претендира, че е задържан в наказателното поле, но дузпа няма.
14' Поредното остро влизане на Самарас в краката на Швайнщайгер му донася и първия жълт картон в мача.
11' Хубава германска атака, но Марко Ройс не намира очертанията на вратата.
6' Далечен удар на Кедира преминава високо над вратата.
4' Отменен гол за Германия. Сиафакис отразява силен удар на Кедира, а Шюрле довкарва топката във вратата, но е бил в положение на засада.
2' Вднага си проличава, че германците ще търсят ранен гол. Ройс и Шюрле са много активни по крилата.
- Любопитна ситуация. Оказва се, че гърците са избързали и Дамир Скомина нарежда повторно изпълнение на центъра.
- Начало на мача. Първи с топката играят гърците.
- Селекционерът на Гърция Фернандо Сантош залага на схема с един нападател в лицето на Димитриос Салпингидис, а по фланговете ще атакуват Сотирис Нинис и Йоргос Самарас. Мястото на капитана Карагунис се заема от Макос.
- Веднага прави впечатление решението на Йоахим Льов да смени цялата си офанзивна линия. Вместо досегашните титуляри Марио Гомес, Лукас Подолски и Томас Мюлер, в стартояия състав попадат Мирослав Клозе, Андре Шюрле и Марко Ройс. Клозе и Шюрле до момента се появяваха като резерви, а Ройс ще запише дебюта си на Евро 2012.
- Вече са ясни и съставите на двата отбора. ГЕРМАНИЯ (4-2-3-1): Нойер; Боатенг, Хумелс, Бадщубер, Лаам; Швайнщайгер, Кедира; Ройс, Йозил, Шюрле; Клозе. ГЪРЦИЯ (4-2-3-1): Сифакис; Торосидис, Пападопулос, Папастатопулос, Цавелас; Макос, Маниатис; Нинис, Кацуранис, Самарас; Салпингидис.
- Големият проблем в състава на Гърция е наказанието на капитана Георгиос Карагунис. Именно опитният халф вкара гола на победата срещу Русия. За германците се завръща Жером Боатенг, който пропусна мача срещу Дания (2:1) заради натрупани жълти картони.
- Съдийството на двубоя в Гданск е поверено на словенеца Дамир Скомина.
- Германия е единственият отбор, който спечели и трите си мача в груповата фаза. Гърците се класираха за четвъртфиналите след изненадващ успех над Русия с 1:0.
- Здравейте, читатели на Sportal.bg. Тази вечер заедно ще проследим втория четвъртфинал на Евро 2012 между Германия и Гърция. Бундестимът е в ролята на фаворит, но гърците неведнъж са доказвали, че са най-опасни, когато ги отписват от сметките.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Голът на Христо Стоичков срещу Румъния на Евро 96, отбелязан в 2'27'' минута е петият най-бърз в историята на еврофиналите   "