Чехия Чехия 0 : 1 Португалия Португалия
21 юни | 21:45 |
Съдия:Х. Уеб | Стадион:Национален стадион
94' Край на мача! Португалия е на полуфинал на Евро 2012.
90' Четири минути добавено време.
88' Смяна за Португалия. Раул Мейрелеш е заменен от Роландо.
86' Хюбшман е заменен от Пекхарт в състава на Чехия.
86' Португалия изобщо не позволява на съперника да играе с топката.
84' Нани е заменен от Кущодио.
83' Жоао Перейра стреля опасно, но Чех спаси.
79' Моутиньо центрира отлично в наказателното поле и Роналдо засече с плонж топката във вратата.
79' Гол за Португалия! Роналдо!
75' Нова опасна ситуация пред вратата на Чех. Нани бе на удобна позиция, но ударът му рикошира в бранител и мина на сантиметри над вратата.
72' Много неточен удар на Раул Мейрелеш след пас на Роналдо на границата на наказателното поле.
67' Кадлец лежи на терена и играта е спряна.
64' Много опасен удар на Моутиньо е спасен от Чех.
63' Неточен удар на Милан Барош излиза в аут.
61' Смяна в тима на Чехия. Владимир Дарида напуска, вместо него Ян Резек.
60' Хубва пробив на Пиларж, но центрирането му е спряно от бранител.
58' Отменен гол за Португалия. Уго Алмейда прати топката в мрежата с глава, но е отсъдена засада.
58' Опасен удар на Нани от дистанция, но Чех изби.
57' Удар на Раул Мейрелеш минава над вратата.
56' Португалски натиск и в началото на втората част, но все още гол не пада
54' Роналдо бе на стрелкова позиция, но ударът му от движение излезе в аут.
49' Нова греда на Роналдо! Удар от фаул срещна отново стълба на Чех.
46' Веднага положение за Португалия. Мейрелеш центрира към Алмейда, но ударът му с глава мина над вратата.
46' Начало на втората част.
45' Край на първото полувреме.
45' Греда за Португалия! Роналдо се освободи от пазача си в наказателното поле и стреля, но шутът му се спря в страничния стълб на Чех.
45' Натиск на Португалия в края на първата част, но отбраната на Чехия се справя добре.
44' Нани иска дузпа в наказателното поле на Чехия, но реферът Хауърд Уеб не отсъжда нищо.
40' Пощига няма да може да продължи. На негово място се появява Уго Алмейда.
39' Елдер Пощига има проблеми и играта е спряна, за да получи лекарска помощ.
35' Удар от фаул на Роналдо минава встрани от вратата.
33' Задна ножица на Кристиано Роналдо, но топката не попадна в целта.
28' Добро включване на Гебре Селасие, но Пепе спря центрирането му.
27' Още един картон за Португалия. Велозо събори Дарида.
26' Първи жълт картон в мача. Нани спъна Лимберски.
25' Първа опасна ситуация пред Петер Чех. Роналдо се пребори с Кадлец в наказателното поле и стреля към вратата, но стражът спаси. Освен всичко друго съдията отсъди нарушение.
20' Цели седем корнера са изпълнени пред двете врати от началото на мача.
18' Опасно центриране на Дерида, но Барош остана на сантиметри от топката.
15' Страхотен пробив на Кадлец, но атаката не успя да създаде нищо опасно.
12' Първи точен удар в мача. Моутиньо стреля, но Чех нямаше проблеми.
10' Все още няма положение пред нито една от двете врати.
7' Чехия започва малко по-активно двубоя и поглежда по-често към вратата на съперника.
4' Отборите показват готовност за битка и влизат още от първата минута в сериозна борба.
1' Мачът започна. С топката първи играха чехите.
- Двата тима вече са на терена. Срещата започва след броени минути.
- ПОРТУГАЛИЯ: Руи Патрисио, Бруно Алвеш, Пепе, Фабио Коентрао, Жоао Перейра, Мигел Велозо, Жоао Моутиньо, Раул Мейрелеш, Нани, Кристиано Роналдо, Елдер Пощига
- ЧЕХИЯ: Чех, Гебре Селасие, Кадлец, Сивок, Лимберски, Плашил, Пилар, Хюбшман, Жирачек, Дарида, Барош
- Вече са ясни и съставите на двата отбора
- Остава по-малко от час до началото на елиминационната фаза на Евро 2012. В първия мач от четвъртфиналите един срещу друг се изправят отборите на Чехия и Португалия.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Нападателят на Италия Алберто Орландо е първият играч в историята, който вкарва четири гола в евроквалификация - при победата с 6:0 над Турция за Евро 1964 "