Швеция Швеция 2 : 0 Франция Франция
19 юни | 21:45 |
Съдия:П. Проенса | Стадион:Олимпийски стадион
93' Край на мача! Швеция победи Франция с 2:0. Франция продължава напред, заемайки второто място в група "D" с четири точки. Шведите отпадат с три точки в актива си. В събота вечер в Донецк Франция ще срещне Испания в третия четвъртфинал на Евро 2012.
90' Холмен удари напречната греда след центриране отдясно. При добавката Ларсон опъна мрежата от шест метра.
90' 2:0 за Швеция! Голмайстор Себастиан Ларсон.
87' Бензема навлезе в наказателното поле, но Мартин Олсон протегна крак и отклони шута в корнер.
87' Шут на Ибрахимович от 20 метра, топка встрани. Златан най-вероятно ще бъде избран за играч на мача.
83' Смяна в отбора на Франция. Напуска Мвила, влиза Жиру - Блан усилва атаката.
81' Жълт картон за Холмен.
80' Нова игра с ръка на швед в скандинавското наказателно поле. Ларсон неволно чукна с ръка, но съдията отново подмина ситуацията.
78' Двойна смяна в отбора на Швеция. Напускат Тойвонен и Свенсон. В игра се появяват Вернблум и Холмен.
78' Смяна в отбора на Франция. Насри напуска, влиза Менес.
77' Мелберг играе неволно с ръка в наказателното поле. Мексес иска дузпа, но съдията не я отсъжда.
76' Хубава атака на Франция. Рибери не намира пролука и печели само корнер.
71' Мвила финтира бранител и шутира мощно от 20 метра, Исаксон изби в корнер.
70' Свенсон получава жълт картон. Пропуска следващия мач, макар че шведите нямат шанс за класиране напред.
68' Жълт картон за Мексес. Бранителят пропуска 1/4-финала след глупав фаул в половината на съперника.
66' Натиск на Франция в последните минути. Удар на Рибери е блокиран.
64' Насри стреля остро по диагонала, топката почти облизва гредата.
59' Смяна в отбора на Франция. Напуска Бен Арфа, влиза Флоран Малуда.
58' Какво спасяване на Лорис! Мелберг насочи след корнер, а вратарят с извънземно спасяване измъкна топката!
57' Златан отново с брилянтно изпълнение - пас за Вилхелмсон, Лорис покри близкия удар.
54' Златан отбеляза един от головете на първенството. Засече кинжално със странична ножица от 14 метра и оплете топката в десния ъгъл на Лорис. Само 30 секунди преди това Лорис се намеси блестящо при нов удар.
54' Супергол! Златан Ибрахимович бележи за Швеция!
51' Карим Бензема стреля ефектно с нисък фалцов удар по диагонала. Топката опасно профуча покрай далечната греда.
48' Хитра изкуствена засада на френската защита, която обезоръжи опасно центриране от фаул.
46' Смяна на почивката в отбора на Швеция. Напуска Байрами, влиза Вилхелмсон.
46' Начало на второто полувреме. С топката първи играят шведите.
45' Край на полувремето. Скучни 45 минути видяха феновете в Киев, а темпото на игра не беше високо.
45' Най-после нещо интересно. Франк Рибери проби в центъра на защитата и стреля. Получи се рикушет в последния момент и топката излезе в корнер.
42' Рибери иска фаул, но не го получава. Половин минута по-късно виждаме поредния отчаян удар по посока на шведската врата.
38' Самир Насри се превива от болка на терена след остро влизане.
37' Временно Ибрахимович е извън терена. Няма нищо сериозно и при подновяването на играта ще се върне на терена.
35' Коварен изстрел от 23 метра на Бен Арфа. Топката мина на сантиметри от горната греда.
34' Ларсон чукна с пета, но Ларсон не можа да центрира отдясно.
31' Гаел Клиши е оставен сам отляво и центрира. Йонас Олсон избива с глава.
28' Владението на топката е 55:45 в полза на Франция.
26' Скучни минути в Киев. Адил Рами стреля несериозно от фаул от над 30 метра - топката е много далеч от целта.
19' Ларсон шутира от волле от 20 метра - топка високо над гредата.
18' Рибери се измъкна отляво и подаде към дъгата, след което мигновеният шут на Бензема мина прекалено високо.
15' Четвърт час от началото на мача - 0:0. Двата тима намират пробойни в защита, но не се възползват. Френският тим е малко по-активен в атака.
12' Мвила получи пространство за стрелба от въздуха, но не беше точен.
10' Страхотен шанс за "тре кронур". Тойвонен се освободи от защитник, премина вратаря, но от малък ъгъл удари близката греда. Това беше първи кристален шанс за скандинавците.
9' Бен Арфа шутира отдалеч, но доста високо. Това е втори неточен удар на футболиста с номер 20.
8' Първа много добра възможност за Франция. Рибери стреля отблизо, но Исаксон се прояви вещо.
6' Бен Арфа се измъкна от засадата, но ударът му не се получи.
4' Нов изстрел с глава на шведите - Себастиан Ларсон е изпуснат, но Лорис лесно лови.
3' Първи опасен удар - Тойвонен с глава стреля покрай гредата след центриране отляво.
1' Начало на мача. Франция започва от центъра.
- Срещата започва с минута мълчание в памет на френския коментатор Тиери Ролан.
- Mинути преди началото на мача температурата на въздуха е 26 градуса по Целзий. Влажността на въздуха е 52 процента, а теренът е сух.
- Двата отбора имат общо 17 срещи помежду си. Французите имат осем победи, четири загуби и пет равенства при голова разлика в своя полза 25:16.
- Станаха ясни стартовите състави на двата отбора: Швеция: Исаксон, Мелберг, Гранквист, М. Олсон, Й. Олсон, Ларсон, Свенсон, Калстрьом, Байрами, Ибрахимович, Тойвонен; Франция: Лорис, Дебюши, Рамис, Мексес, Клиши; Насри, Мвила, Диара, Рибери; Бен Арфа, Бензема;

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" На Евро 96 Англия поиска от УЕФА да ѝ бъде позволено да играе с червени екипи на полуфинала срещу Германия, подобно на финала на Модниал 66, но от евроцентралата не позволиха, тъй като вече са били заявени сиви фланелки и гащета "