Украйна Украйна 0 : 2 Франция Франция
15 юни | 19:00 |
Съдия:Б. Куйперс | Стадион:Донбас Арена
90' Напълно заслужен успех на Франция с 2:0, който е първи за "питлите" на Евро 2012. Така тимът на Лорн Блан има четири точки, а този на Украйна три след първите две срещи. Двата отбора имат сериозни шансове за класиране на четвъртфиналите.
90' Край на мача!
88' Коноплянка стреля далеч встрани
87' Пятов изби удар на Насри в корнер
85' Лорис избива центриране отдясно в наказателто му поле
84' Ян М`Вила стреля високо над вратата
82' Алиев стреля лошо далеч от целта
81' Мексес също с жълт картон. Пряк свободен удар за домакините на 20 метра от вратата на Франция
79' Дебюши е санкциониран в жълто заради груб фаул
76' Ъглов удар за Украйна, но без опасност за Франция
76' Жиру сменя Бензема
73' Мартин сменя голмайстора Менес
72' Удар на Рибери от фаул мина близо до горната греда
71' Девич пробива добре, но стреля зле
70' Ян МВила заменя Кабай
70' Алиев смени Ярмоленко
68' Ярмоленко стреля, но става рикошет в играч на Украйна и топката отива в аут
66' Добра атака на Украйна, но завърши без удар към Лорис
65' Греда за Франция. Силен удар на Кабай срещна лявата греда на Пятов
64' Тотално превъзходство на петлите
62' Бензема стреля, но Пятов лови
60' Милевски замени Назаренко
58' Украйна в шок след бързите голове на Франция
56' Йоан Кабай удвои за тима на Лоран Блан с левия крак от 15 метра, а отново асистенцията бе на Карим Бензема
56' Втори гол за Франция! Кабай
55' Селин с първи жълт картон за Украйна
53' Джереми Менес от третия опит прати топката в мрежата на Пятов. Бърза атака на "петлите" мина през Рибери и Бензема, след което Менес преодоля бранител и с левия крак от 12 метра откри.
53' Гол за Франция! Менес
50' Силен удар на Тимошчук мина над гредата
49' Сантиметри разделиха Шевченко от фантастичен гол. Украинският капитан стреля страховито, но топката мина на няколко сантиметра от десния горен ъгъл на вратата на Лорис
48' Нов голям пропуск на Менес и страхотно спасяване на Пятов, който за пореден път парира удар на звездата на ПСЖ
47' Франция започва по-силно втората част
46' Начало на второто полувреме
46' Девич влиза на мястото на Воронин
45' Край на първото полувреме! Шевченко пропусна за Украйна, а Пятов на два пъти спаси вратата си след удари на Менес и Мексес
44' Добра атака на Бензема, но при центрирането му отляво, играч на Украйна чисти далеч
40' Първи жълт картон в мача! Менес го получава за фаул срещу Шевченко
39' Ново отлично спасяване на Пятов. Този път вратаря на Шахтьор парира удар с глава на Мексес
36' Нова опасност за Украйна, но Лорис с крак чисти в странично хвърляне
35' Андрий Шевченко излиза сам срещу Лорис под ъгъл, но силния му удар бе спасен от френския вратар
29' Страхотно спасяване на Пятов, след като Менес от няколко метра останал очи в очи с него стреля ниско по земя
28' Бензема стреля, но Пятов лови
26' Менес бе близо до откриване на резултата, но удара му мина над горната греда
25' Ярмоленко стреля, но топката мина в ляво от вратата на Лорис
22' Шевченко и Воронин не се разбраха и пропуснаха добра възможност
17' Гол на петлите бе отменен.Джереми Менес бе останал в засада след подаване на Насри, но попадението му не бе справедливо зачетено
13' Остро центриране на Гусев, но няма кой от домакините да нанесе удар към вратата на Юго Лорис
10' Матийо Дебюши отправи първия изстрел към една от двете врати, но той бе слаб от над 23 метра
9' Първа опасност, но Бензема се забави и защитата на Украйна изби
6' Двубоят бе подновен точно един час, след като бе прекратена
6' Мачът ще бъде подновен най-рано в 20,00 часа българско време
5' Двата отбора се прибраха в съблекалните, където ще изчакат бурята да отмине преди да продължат двубоя си
5' Реферът от Холандия Куйперс прекрати срещата заради силни гърмотевици и проливен дъжд на стадион "Донбас Арена"
5' Мачът е прекратен!
2' Изведнъж се изля много силен дъжд над Донецк, която направи зеления терен доста хлъзгав.
1' Мачът започна
- 55 минути след прекратяването на срещата - дъждът спря и двата отбора са на терена да подновят двубоя
- На теренът на стадион "Донбас Арена" вали дъжд
- Двата тима вече са на терена и са готови да чуят химните на страните си
- ФРАНЦИЯ: Юго Лорис,Матийо Дебюши,Адил Рами,Филип Мексес,Гаел Клиши,Йоан Кабай,Франк Рибери,Самир Насри,Жереми Менес, Алу Диара,Карим Бензема
- УКРАЙНА: Андрий Пятов, Евхен Селин, Йевхен Качериди, Тарас Михалик, Анатоли Тимошчук, Олех Хусев, Серхий Назаренко, Евхен Коноплянка, Андрий Шевченко, Андрий Воронин, Андрий Ярмоленко
- Здравейте, читатели на Sportal.bg! Предстои ни да наблюдаваме първия мач от днешната програма на група "Д" на Евро 2012. Домакинът Украйна излиза срещу Франция в Донецк. Тимът на Олег Блохин има три точки, докато този на Лоран Блан една след първите изиграни двубои.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Крайно дясното правителство на Испания не пуска отбора да пътува до комунистически СССР за квалификационен мач от Евро 1960 и тимът напуска надпреварата "