Швеция Швеция 2 : 3 Англия Англия
15 юни | 21:45 |
Съдия:Д. Скомина | Стадион:Олимпийски стадион
94' Край на мача! Англия победи за първи път на голям форум Швеция с 3:2 след няколко обрата. Головете вкараха, Каръл, Уолкот и Уелбек, а автогол на Джонсън и Мелбелг бяха точни за шведите. Така момчетата на Рой Ходжсън имат четири точки, докато Златан Ибрахимович и компания напускат форума още преди мача с Франция, след като записаха втора загуба
92' Супер пропуск на Джерард, който от няколко метра стреля от воле, но Исаксон спаси блестящо
90' Свенсон получава жълт картон
90' Четири минути продължение ще има в мача
90' Джерард стреля далеч от целта след фаул
89' Уелбек излиза, а на негово място влиза Чембърлейн
88' Харт боксира далеч от вратата след корнер
87' Натиск на шведите, но без голови положения
82' Пропуск за Англия, Паркър стреля високо
81' Кристиан Вилхелмсон заменя Расмус Елм
79' Розенберг сменя Елмандер
78' Уолкот проби отдясно в защитата на шведите центрира, а Уелбек с пета направи поредния обрат в мача. 3:2 за Англия
78' Гол за Англия! Уелбек
76' Опасен удар на Ибрахимович и корнер за Швеция пред вратата на Харт
75' Отличен пробив на Олсон, който нахлу отляво и подаде на връхлитащия Калстрьом, но той стреля с десния крак над гредата от 10 метра
73' Йънг стреля далеч от целта от пряк свободен удар
72' Олсон получи жълт картон
70' Керъл стреля над вратата от 18 метра
67' Нова атака на Швеция, но Ибрахимович прекали с дрибъла, а след това Калстрьом стреля вместо да подаде
66' Микаел Лустиг замени Гранквист
64' Ангия изравни! Уолкот
64' Тио Уолкот изравни след удар от 20 метра през много шведски футболисти след избиване от корнер и изненада Исаксон - 2:2
63' Англия на крачка от изравняване. Тери стреля с глава, но Исаксон спасява в корнер
63' Мелбелг с жълт картон
62' Ибра след 80 метров спринт нямаше сили да нанесе силен удар и да прати за трети път топката в мрежата на Харт
61' Тио Уолкот влиза на мястото на Милнър. Това е първа смяна за Рой Ходжсън
59' След центриране от фаул Мелбелг надскочи защита на англичаните и с глава от три метра вкара втори гол в мача, като обърна резултата до 2:1
59' Гол за Швеция! Мелберг с втори гол
58' Милнър получава първия жълт картон в мача след нарушение срещу М. Олсон
56' Бърза атака на Швеция, а в последния момент Джонсън избива
55' Атака за Англия, но удара на Керъл с глава е прекалено слаб
49' Мелберг изравни след сериозен рикошет! Първо Ибрахимович би от фаул в стената, след което при добавката прати топката при Мелберг, който стреля, топката рикошира в Джонсън, който се опита да я догони на голлинията, но все пак тя влезе в мрежата и резултата е 1:1
49' Гол за Швеция!
48' Пряк свободен удар за Швеция на 25 метра от вратата на Харт
48' Шведите започнаха по-активно втората част на мача
46' Начало на второто полувреме!
45' Край на първото полувреме! Англия води с 1:0 след гол с глава на Каръл
45' Една минута продължение
43' Уелбек не успя да нанесе удар към вратата на шведите, след като Гранквист го блокира
40' Харт изпревари Елмандер и лови
39' Поредна атака на Швеция завършва без удар към Харт след грешно подаване на Калстрьом с пета към Ибрахимович
37' Калстрьом стреля силно, но на 30 см. над горната греда на Харт
36' Ашли Йънг пропусна отлична възможност да удвои за Англия, но стреля в аут, след като се отскубна от защитата на скандинавците
34' Тери се сблъска с Ибрахимович, а шведа остана на земята. Англичани извадиха топката извън игрището
32' Удар на Златан Ибрахимович с левия крак след добър финт, но Харт без проблеми лови
31' Шведите трудно организират атаки към вратата на Харт
28' След попадението двубоя се раздвижи и се вдигнаха оборотите
25' Добра атака на шведите, но сбъркаха при центрирането
23' Англия открива резултата с красив гол с глава на Анди Каръл след центриране отдясно на Стивън Джерард. Нападателят на Ливърпул прати топката в долния десен ъгъл на Швеция
23' Гол за Англия! Каръл
21' Ибра сбърка атака отдясно
17' Ибра се забави и Джонсън изби топката пред шведа
16' Уелбек стреля с глава встрани от вратата на Исаксон
10' Ларсон с първи удар в очертанията на вратата на Харт, който лови
9' Коул предодврати атака на Швеция след дълго подаване на Ибрахимович
5' Бавни обороти без атаки към двете врати
1' Двубоят в Киев започна!
- Двубоят започва с 15 минути закъснение, както бе съобщено предварително
- АНГЛИЯ: Харт, Джонсън, Тери, Лескът, Коул, Милнър, Джерард, Паркър, Йънг, Уелбек, Каръл
- ШВЕЦИЯ: Исаксон, Гранквист, Йонас Олсон, Мелберг, Маркус Олсон, Калстрьом, Свенсон, Ларсон, Ибрахимович, Елм, Елмандер
- Вече са ясни съставите на двата отбора

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна