Украйна Украйна 2 : 1 Швеция Швеция
11 юни | 21:45 |
Съдия:Д. Чакър | Стадион:Олимпийски стадион
95' Край на мача - 2:1 за Украйна! Историческа първа победа за домакините още в дебютната им среща на ЕП
93' Нов златен шанс за шведите и пак няма гол! Падащият лист на Олоф Мелберг минава над гредата
91' Последна смяна за Украйна. Марко Девич заменя Евхен Коноплянка
90' Какъв пропуск за Швеция! В последната минута Елмандер беше изведен сам срещу вратаря, но шутира над гредата
84' Руслан Ротан е втората смяна в отбора на Украйна. Той ще доиграе двубоя вместо Воронин
82' Жълт картон за Расмус Елм от състава на Швеция
81' Първа смяна в отбора на Украйна. Целият стадион става на крака, тъй като героят Шевченко напуска за сметка на Артьом Милевски
80' Вилхелмсон също пробва късмета си с удар от разстояние, но и този път Пятов е на мястото си
76' Шанс за Швеция! Ибрахимович шутира страховито от воле, но вратарят на Украйна Пятов парира. Тук гостите можеха да изравнят
71' Последна смяна в тима на Швеция. Йохан Елмандер заменя Розенберг
70' Расмус Елм не успява да засече добре подаване на Ибрахимович
67' Втора смяна в отбора на Швеция. Кристиан Вилхемсон заема мястото на Себастиан Ларсон
64' Андерс Свенсон заменя Ола Тойвонен в тима на Швеция
61' Ново фамозно изпълнение на Шевченко и домакините стигат до пълен обрат за само 9 минути. Бившият нападател на Милан засече с глава центриране от ъглов удар и изпрати топката в близкия ъгъл за 2:1
61' Гол за Украйна - 2:1! Андрий Шевченко!
61' Воронин внася напрежение в наказателното поле на Швеция - корнер
55' Домакините изравняват за 1:1 след гол на голямата си звезда Шевченко. Капитанът на Украйна засече с глава подаване на Ярмоленко
55' Гол за Украйна! Андрий Шевченко!
52' Шведите повеждат с 1:0, след като Златан Ибрахимович засече в мрежата прострелно подаване на Ким Калстрьом. Украинците обаче протестираха, тъй като при атаката си скандинавците не спряха играта заради падналия на земята защитник Селин
52' Гол за Швеция! Златан Ибрахимович
49' Пропуск за Швеция! Розенберг стреля от добра позиция, но Селин блокира удара пожертвователно
46' Начало на втората част. Без смени в двата състава
45' Край на първото полувреме
42' Нов шанс за Украйна! Коноплянка стреля високо над вратата от воле след центриране на Хусев
39' Греда за Швеция! Минута след големия пропуска на украинците удар на Ибрахимович с глава се отбива в левия страничен стълб на вратата на Пятов
38' Какъв пропуск за Украйна! Удар на Ярмоленко е избит от играч на Швеция току пред голлинията след поредна силна атака на домакините. Тимът на Олег Блохин доминира в последните минути
37' Коноплянка вдига трибуните на крака с хубав изстрел по диагонала, който за малко не намира целта
35' Възможност за Украйна! Воронин изненада с шут от около 30 метра, но Исаксон е на мястото си и спасява
31' Шанс за Швеция! Вратарят на домакините Андрей Пятов спасява удар на Розенберг от близка дистанция
26' Нова добра атака на домакините, но Воронин не успя да достигне топката
23' Първият голям шанс за Украйна! Шевченко е изведен отдясно, но ударът му минава край гредата
21' Калстрьом извежда Розенберг на добра позиция, но е маркирана засада
17' Първа сериозна опасност пред една от двете врати. Шансът спаси украинците след центриране на Ибрахимович и последвал рикошет
15' Воронин изрита Гранквист в лицето, но реферът дава нарушение в полза на Украйна за изблъскване преди тоева
11' Първи жълт картон в мача. Получава го Ким Калстрьом от отбора на Швеция за нарушение срещу Хусев
7' Целият стадион е в жълто, тъй като титулярните екипи и на двата отбора са в този цвят. Днес обаче скандинавските футболисти са в резервното си тъмно-синьо
3' Шведите започват по-активно и вече организираха две атаки
1' Начало на срещата
- Халфът на домакините Олех Хусев се намира в отлична форма, като е вкарал 5 гола в последните си пет мача за отбора
- В своята кариера на футболист селекционерът на украинците Олег Блохин има един гол срещу Швеция като играч на бившия СССР. Това става на 3 юни 1982 година в контрола в Солна, завършила 1:1.
- Досега Украйна и Швеция са се срещали само три пъти и то в контролни мачове. Статуквото е пълно - по една победа и едно реми при голова разлика 2:2.
- Това е вторият мач от Група "D". По-рано тази вечер Франция и Англия направиха 1:1 в другата среща

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна