Франция Франция 1 : 1 Англия Англия
11 юни | 19:00 |
Съдия:Н. Рицоли | Стадион:Донбас Арена
93' Край на мача!
93' Коварен удар на Бензема, но Харт спаси
90' Смяна в Англия. Дани Уелбек напуска, влиза Тио Уолкот
84' Двойна смяна за Франция. Йоан Кабай излиза, вместо него Хатем Бен Арфа. Флоран Малуда е заменен от Марвен Мартен
80' Опасен удар на Кабай, но Уелбек изби с крак шута, който летеше към ъгъла на вратата
78' Още една смяна. Джордън Хендерсън заменя Скот Паркър
77' Първа смяна за Англия. Дефоу заменя Оклсейд-Чембърлейн
75' Удар от малък ъгъл на Рибери е спасен от Харт
71' Жълт картон за Ашли Йънг, който спъна Бензема
66' Шут на Глен Джонсън минава над вратата
65' Много силен удар на Карим Бензема, но Харт е стабилен
61' Два поредни корнера в полза на Англия създадоха напрежение в полето на Франция, но до удар не се стигна
55' Опасно центриране на Евра по земя е избито от Джерард
49' Джеймс Милнър направи сериозна грешка в защита. В опит да върне топката към Джо Харт я даде на Самир Насри в малкото наказателно поле, но само намесата на вратаря предотврати гол
46' Няма смени в двата състава
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първата част
45' Една минута продължение на първата част
45' Бензема нахлу в наказателното поле и опита да стреля от почти нулев ъгъл, но Харт изби в корнер
43' Голът даде самочувствие на Франция и тимът започна да действа с повече настроение в атака
39' Страхотен удар на Насри от границата на наказателното поле не остави шансове на Джо Харт
39' Гол за Франция! Самир Насри!
35' Много сериозен пропуск за Франция. На два пъти грешникът Диара с глава бе близо до попадение, но първо Харт спаси, а после топката мина встрани
34' Първи жълт картон в мача. Окслейд-Чембърлейн за остро влизане срещу Дебюши
30' След центриране от фаул на Стивън Джерард Лескът успя да се пребори с Алу Диара и с глава откри резултата
30' Гол за Англия! Джолиън Лескът!
22' Дани Уелбек има проблеми с глезена си и играта е спряна
16' Далечен изстрел на Йоан Кабай, но Харт внимаваше
15' Първа сериозна опасност в мача. Ашли Йънг изведе отлично Джеймс Милнър сам срещу вратаря. Халфът преодоля Лорис, но не успя да насочи топката в рамките на вратата
11' Първи удар в мача. Самир Санри стреля от границата на наказателното поле, но шутът му мина встрани
10' Рибери нахлу в наказателното поле отляво, но топката му е избита
8' Французите имат териториално предимство, което обаче не им носи нищо до момента
4' Предпазливо начало на срещата от двата отбора
1' Съдията Никола Рицоли даде начален сигнал. Първи с топката играят англичаните
- Всичко е готово. Мачът започва след секунди
- Двата тима вече са на терена и очакват изпълнението на националните химни
- Точно половин час до началото на сблъсъка на "Донбас Арена" в Донецк
- АНГЛИЯ: Харт; Джонсън, Тери, Лескът, Коул; Милнър, Джерард, Паркър, Окслейд-Чембърлейн; Йънг, Уелбек
- ФРАНЦИЯ: Лорис, Дебюши, Рами, Мексес, Евра; Диара, Кабай, Малуда, Рибери, Насри; Бензема
- Вече са ясни и съставите на двата отбора
- Двата тима излизат един срещу друг в първи мач от Група "D" на форума на Стария континент. Другите два тима са Швеция и домакинът Украйна.
- Малко повече от час до началото на най-очаквания мач от първите срещи на Евро 2012 - Франция срещу Англия

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Италия печели полуфинала на Евро 1968 срещу СССР след като монета определя победителя. В редовното време и продълженията мачът завършва 0:0   "