Италия Италия 2 : 0 Ейре Ейре
18 юни | 21:45 |
Съдия:Д. Чакър | Стадион:Градски стадион
94' Испания печели с 1:0 срещу Хърватия и това означава, че Италия се класира за четвъртфиналната фаза на Евро 2012!
94' Край на мача! Победа за Италия, сега "адзурите" чакат крайния резултат от мача Испания - Хърватия
93' Балотели напредва в половината на Ейре и стреля, вместо да потърси комбинация със съотборник - корнер за "адзурите"
90' Балотели вкарва втори гол за "адзурите" със страхотен удар от въздуха
90' Гол на Балотели, 2:0 за Италия!
89' Втори жълт, съответно червен картон за Кийт Андрюс и ирландците остават с 10 души на терена
88' Слаб удар на Балотели, който не затруднява с нищо Гивън
86' Саймън Кокс влиза в игра на мястото на Роби Кийн
85' Удар в стената на Диаманти от удобна позиция от фаул, а секунди след това Бонучи стреля неточно към ирландската врата
84' Жълт картон за Сейнт Леджър
79' Буфон спасява Италия! Опасен шут след изпълнение на фаул на Андрюс и Буфон се намесва решително, след което топката е изчистена далеч от италианската врата
76' Джонатан Уолтърс сменя Кевин Дойл в тима на Ейре
75' Опасно центриране пред вратата на Италия, отсъдено е нарушение в атака срещу Буфон
75' Балотели сменя Ди Натале
73' Жълт картон и за Буфон за бурен протест срещу съдийско решение
73' Напрежение пред италианската врата след центриране от фаул, топката е избита
71' Жълт картон за Де Роси
69' Неточен шут от фаул на Пирло
66' Далечен удар на Диаманти, който не създава проблеми на Гивън
65' Разбъркване пред вратата на Италия, но опасността е предотвратена
65' Ейдън МакГийди е сменен от Шейн Лонг
63' Алесандро Диаманти прави своя дебют на Евро 2012, като сменя Касано
60' Далечен изстрел на Кийт Андрюс към вратата на Италия, Буфон без проблеми лови
58' Неточен шут на Клаудио Маркизио от въздуха
57' Принудителна смяна в отбора на Италия. Джорджо Киелини не може да продължи заради травма и на негово място влиза Леонардо Бонучи
54' Удар на Ди Натале от малък ъгъл, който не затруднява Гивън
53' Дън опитва удар с глава след центриране от корнер, но ударът му е слаб и неточен
51' Де Роси получава топката пред наказателното поле на Ейре и стреля, но над вратата
49' Отново напрежение пред вратата на Ейре, всичко завършва с много неточен изстрел на Балдзарети
47' Опасна атака на Италия, пас на Касано отляво, но Ди Натале е блокиран
46' Започна второто полувреме. С топката играят ирландците
45' Край на първото полувреме. Италианците бяха по-активният отбор на терена през първите 45 минути и в 35-ата минута с гол с глава на Касано успя да стигне до гол във вратата на Шей Гивън
44' Мота получи топката в наказателното поле на Ейре, но е блокиран
39' Ди Натале засича топката от въздуха след центриране от фаул, но коженото кълбо не достига до негов съотборник
39' Жърт картон и за Джон О'Шей
38' Удар от фаул на Андреа Пирло, но топката среща стената, изградена от ирландците. Именно Пирло от фаул отбеляза гола за "адзурите" срещу Хърватия
37' Жълт картон за Кийт Андрюс от Ейре
35' 1:0 за Италия - Касано стреля с глава и топката е избита от ирландски играч, но след като е преминала голлинията.
35' Гол за Италия!
34' Опасна атака на Италия, извеждащ пас към Ди Натале, който преодолява вратаря Шей Гивън и стреля, но от много малък ъгъл и топката е избита от ирландски футболист пред голлинията
33' Ди Натале опитва да се промъкне и да излезе на стрелкова позиция в наказателното поле на Ейре, но Сейнт Леджър изчиства топката
30' Претенции за дузпа от страна на италианците след удар на Антонио Ди Натале. ТВ повторенията обаче показаха, че топката по-скоро не се удря в ръката на Шон Сейнт Леджър
28' Първи жълт картон в мача и той е за Балдзарети от тима на Италия
24' Опасна контраатака на Ейре, но Иняцио Абате се намеси решително и изби топката в корнер
19' Напрежение пред вратата на Италия, но реферът отсъжда фаул в атака на Ричард Дън
18' Много неточен далечен шут към ирландската врата на Федерико Балдзарети
15' Опит на Роби Кийн да се отскубне от италианската отбрана, но Андреа Бардзали се намесва стабилно
13' Нова постепенна атака на "адзурите", но тя завършва с лош опит за извеждащ пас на Де Роси
11' Опасно центриране на Антонио Касано отдясно, но Джон О'Шей изчиства топката в корнер с глава
10' Топката е почти изцяло във владение на италианците в първите 10-ина минути, но футболистите на Ейре се защитават добре засега
7' Разбъркване пред вратата на Ейре след центриране от ъглов удар, но Тиаго Мота не успя да нанесе голов удар
4' Центриране от фаул на ирландците и разбъркване пред италианската врата, но отбраната на "адзурите" се справя в тази ситуация
1' Удар на Даниеле Де Роси от въздуха, топката излиза в аут
1' Грешка на италианците довежда до опасност пред тяхната врата, но Джанлуиджи Буфон се намесва своевременно
- Испания печели с 1:0 срещу Хърватия и това означава, че Италия се класира за четвъртфиналната фаза на Евро 2012!
- Мачът започна, първи с топката играят италианците
- Всичко е готово за началото на мача и всеки момент срещата ще започне.
- Ето и съставите на двата отбора: ИТАЛИЯ: Буфон, Киелини, Балдзарети, Бардзали, Абате, Тиаго Мота, Де Роси, Маркизио, Пирло, Касано, Ди Натале; ЕЙРЕ: Гивън, Ст. Леджър, Уорд, О'Шей, Дън, Уилън, Макгийди, Андрюс, Дъф, Дойл, Кийн
- Ирландците имат само 2 победи от 11 мача срещу "Скуадра адзура", но вероятно още си спомнят паметния за тях мач на Мондиал'94 в САЩ, когато в среща от груповата фаза побеждават Италия с 1:0 с приказния гол на Рей Хаутън.
- Здравейте, читатели на Sportal.bg. Предстои ни да изгледаме решаващия мач от Група "С" на Евро 2012 между Италия и Ейре в Познан. Той започва в 21,45 часа наше време. Ирландците нямат шансове да продължат напред, но ще играят за честта си, докато "адзурите" се нуждаят от задължителна победа.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна