Хърватия Хърватия 0 : 1 Испания Испания
18 юни | 21:45 |
Съдия:W. Stark | Стадион:ПГЕ Арена
95' Край на мача - победа за Испания с 1:0. Шампионите продължават напред като победители в групата със 7 т. Втори са италианците с 5 т., а Хърватия (4 т.) и Ейре (0 т.) отпадат
89' На другия мач Италия повежда с 2:0
89' Жълт картон за Йелавич
89' Жълт картон за Марио Манджукич
89' Чави Ернандес напуска за отбора на Испания, в игра влиза Негредо
88' Испания повежда с 1:0 след гол на Хесус Навас. Играчът на Севиля бележи на празна врата след подаване на Иниеста. При паса към Иниеста останаха съмнения за засада
88' Гол за Испания - 0:1! Хесус Навас
85' Опасен удар на Навас, Плетикоса е непоклатим
81' Последна смяна за хърватите: Билич вкарва трети нападател в лицето на Едуардо за сметка на дефанзивния халф Вукоевич
80' Какъв пропуск за Испания! Бускетс с лекота изпуска да нанесе завършващ удар, след като е изведен сам срещу вратаря
79' Нов шанс за Хърватия! Скоростна атака на тима на Славен Билич хваща защитата на испанците неподготвена, но Касийяс спаси удара на Перишич
78' Възможност за Фабрегас, но той се засуети и беше блокиран
73' Сеск Фабрегас влиза в игра за "фуриите" за сметка на Давид Силва
69' Атака на Хърватия завършва с неточен изстрел на Ракитич от въздуха
68' Опасност пред вратата на Плетикоса, но Шилденфелд избива в корнер
66' Втора смяна за Хърватия - Йелавич влиза на мястото на Вида
65' Иван Перишич сменя Даниел Пранич в хърватския тим
60' Смяна в отбора на Испания - Фернандо Торес напуска терена за сметка на Хесус Навас
59' Голям шанс за Хърватия! "Шахматистите" пропуснаха отлична възможност за откриване на резултата. Модрич центрира и Ракитич, останал сам срещу Касийяс, не успя да преодолее вратаря
53' Трети жълт картон за футболист на хърватите - този път за Иван Стринич
52' Сантиметри не достигат на Торес да достигне топката на чиста позиция
46' Без промени в двата състава на почивката
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първата част. Играта беше скучна и няма да се запомни с нищо
44' Дарио Сърна е предупреден официално за удар с лакът срещу Бускетс
37' Хърватите се защитават отлично
35' Италия повежда на Ейре с 1:0 в другия мач от групата. При тези резултати напред биха продължили Испания и италианците
29' Нов шанс за Испания! Давид Силва пропуска да открие от воле
27' Ведран Чорлука получава първия жълт картон за протест, след като Серхио Рамос влезе опасно в краката на Манджукич и контузи нападателя на хърватите
25' Пранич отправя първия удар във вратата на Испания, без проблеми за Касийяс
23' Секунди по-късно и Серхио Рамос стреля опасно от далечно разстояние, но стражът на Хърватия отново е на мястото си
23' Самостоятелна акция на Торес по дясното крило завършва с тежък удар, който вратарят Плетикоса избива
17' След интересните първи няколко минути футболистите постепенно намалиха оборотите
12' Първа голова възможност за Испания! Иниеста обаче стреля слабо и вратарят на съперника лови
9' Играта е подновена
8' Реферът спира играта заради запалена димка зад вратата на испанците
4' Динамично начало с атаки и към двете врати
1' Съдията Волфганг Щарк дава начало на срещата
- Досега двата тима са се срещали само четири пъти и то само в контроли. Испания има две победи срещу един успех за хърватите и едно реми при голова разлика 5:4 в полза на иберийците
- Остава половин час до началото на мача. Равенство с четири и повече гола класира и двата отбора. Каквото и да е реми ще е достатъчно на испанците да продължат напред.
- Станаха ясни съставите на двата отбора: Хърватия (4-2-3-1): Плетикоса; Вида, Чорлука, Шилденфелд, Стринич; Вукойевич, Ракитич; Сърна, Модрич, Пранич; Манджукич; Испания (4-2-3-1): Касийяс; Арбелоа, Пике, Рамос, Алба; Бускетс, Алонсо; Чави, Силва, Иниеста; Торес;

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна