Испания Испания 4 : 0 Ейре Ейре
14 юни | 21:45 |
Съдия:П. Проенса | Стадион:ПГЕ Арена
93' С два гола на Фернандо Торес и по един на Давид Силва и Сеск Фабрегас испанците оглавяват класирането в групата, а Ейре става първият отбор, който губи шансове да продължи на четвъртфиналите.
93' Край на мача. Убедителна победа за Испания с 4:0.
90' Педро Проенса назначава триминутно продължение.
88' Испанците спокойно разиграват в очакване на последния съдийски сигнал.
84' Жълт картон за Шон Сейнт Леджър.
83' Късо изпълнен корнер, Фабрегас необезпокояван овладява топката и с плътен шут разстрелва Шей Гивън. Второ попадение за халфа на Барселона на Евро 2012 след това срещу Италия.
83' Гол на Фабрегас и 4:0 за Испания.
80' Джовани Трапатони заменя Глен Уилън с Пол Грийн.
79' Втора смяна в състава на Испания. Андрес Иниеста отстъпва мястото си на Сантиаго Касорла.
77' Ветеранът Деймиън Дъф е заменен от Джеймс Маклийн.
76' Жълт картон за резервата Хави Мартинес.
75' Най-после нещо любопитно и пред Касийяс. Макгийди се измъква отляво и стреля по диагонала, но Икер е на мястото си.
70' 3:0 за Испания и този път Торес е безгрешен. Ел Ниньо излиза сам срещу Гивън след пас на Давид Силва и технично опъва мрежата.
67' Торес е много активен, но след гола на няколко пъти взима грешни решения във важни ситуации. И този път острието на испанците е изпреварен и не успява да вкара трето попадение за Ла Роха.
65' Чаби Алонсо е сменен от Хави Мартинес.
62' Пропуск на Бускетс, който от удобна позиция стреля покрай вратата.
55' Шей Гивън е герой за Ейре независимо от очертаващата се загуба. Опитният страж прави изумително спасяване след мощен удар на Чави Ернандес.
53' Първи жълт картон за Испания, получава го Чаби Алонсо.
49' Шей Гивън спасява удар на Фернандо Торес, но топката се озовава в краката на Силва, който с брилянтна техника елиминира съпротивата на няколко защитници и праща кълбото в долния десен ъгъл на вратата - 2:0.
49' Гооол! 2:0 за Испания. Давид Силва бележи след поредица от финтове и до голяма степен предрешава крайния изход на мача.
46' Смяна в състава на Ейре. Джонатан Уолтърс се появява на мястото на Саймън Кокс.
46' Начало на второто полувреме.
45' Испания води с 1:0 и ирландците могат да са доволни, че не губят с по-сериозен резултат. След попадението на Фернандо Торес Ла фурия създаде изобилие от голови положнния пред Шей Гивън, но стражът на ирландците парира изстрели на Иниеста, Торес и Давид Силва.
45' Край на първото полувреме.
45' Жълт картон за Глен Уилън, който спира светкавична контраатака на Испания. След изпълнението на фаула Иниеста шутира опасно, но Шей Гивън за пореден път спасява.
44' Пред вратата на Ейре ври и кипи. Първо шут на Алваро Арбелоа е блокиран, а след това при опит за добавка Чаби Алонсо праща топката в аут.
42' Нова многоходова испанска атака, но Шави Ернандес не успява да намери далечния ъгъл на вратата.
31' Период на надмощие нс Испания и продължителни разигравания в противниковата половина, но без опасности пред Шей Гивън.
25' Центриране към Давид Силва, който опитва да стреля с глава, но в последния момент защитник на Ейре чисти в ъглов удар. След неговото изпълнение далечен изстрел на Чаби Алонсо рикошира в Роби Кийн и това е пореден корнер за Испания.
23' Напрежението пред вратата на Шей Гивън не стихва. Опитният страж е принуден да се намесва след ислен удар на Андрес Иниеста.
16' Жерард Пике няма много работа в защита и се включва при поредното нападение на Испания. Защитникът на Барселона пробва изненадващ удар, който обаче не затруднява Шей Гивън.
10' Тотална доминация на Ла Фурия на стадиона в Гданск. Ирландците се опитват да изненадат съперника с дълги подавания към ветерана Роби Кийн, но за момента нямат успех.
8' Мощен натиск на Испания и поредно голове положение, но този път Торес шутира неточно.
6' Опасен удар на Давид Силва, спасен от Гивън.
4' Нападателят на Ла Роха откри резултата след грешка в центъра на ирландската защита. Торес открадна топката в наказателното поле и с ммощен шут под гредата не остави шансове на Шей Гивън.
4' 1:0 за Испания! Гол на Фернандо Торес.
- Начало на двубоя. Първи с топката играят футболистите на Ейре.
- Рефер на мача в Гданск ще бъде португалецът Педро Проенса.
- Вече са ясни и съставите на двата отбора. ИСПАНИЯ: Касийяс; Арбелоа, Пике, С. Рамос, Алба; Ч. Алонсо, Бускетс; Иниеста, Чави, Д. Силва; Ф. Торес. ЕЙРЕ: Гивън; Сейнт Леджър, Уорд, О'Шей, Дън, Уилън, Макгийди, Андрюс, Дъф; Кокс, Р. Кийн
- Здравейте, читатели на Sportal.bg! Предстои ни да наблюдаваме втория мач от днешната програма на група "С" на Евро 2012. Шампионът Испания излиза срещу Ейре и ще се опита да запише първа победа, след като на старта завърши 1:1 с Италия. Ирландците пък загубиха от Хърватия в първия кръг и ново поражение ще ги лиши от шансове да продължат напред.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Двама футболисти държат рекорда по най-много изиграни мачове на европейски първенства - Едвин ван дер Сар и Лилиан Тюрам с по 16   "