Италия Италия 1 : 1 Хърватия Хърватия
14 юни | 19:00 |
Съдия:Х. Уеб | Стадион:Градски стадион
96' Важна точка за хърватите, а Италия ще трябва да търси задължителна победа в последния си мач с Ейре, ако иска да продължи на 1/4-финалите
96' Край на мача!
96' Удар на хърватски футболист, Буфон за миг изпуска топката, но след това я улавя
90' 5-минутно добавено време на срещата
86' Шилденфелд от Хърватия получава жълт картон за нарушение срещу току-ко влезлия Джовинко
83' Себастиан Джовинко сменя Касано в тима на Италия
83' Йелавич излиза, Едуардо се появява в игра за Хърватия
82' Опасна контраатака на хърватите, но Никица Йелавич я проваля с лош пас
77' Опасна италианска атака, Маджо е изведен в прекрасна позиция, но е отсъдена засада. ТВ повторенията показаха, че може би все пак има такава, но положението е доста тънко
76' Далечен изстрел на Монтоливо, Плетикоса избива
75' Играта е подновена
73' От трибуните бе хвърлена димка на терена, която пречи на видимостта на играчите и играта за кратко е прекъсната
72' Марио Манджукич бе изпуснат от бранителите на Италия след центриране отляво и нападателят наказа грешката на "адзурите" с удар отблизо, реализирайки третия си гол от началото на първенството.
72' Гол за Хърватия! Марио Манджукич бележи!
70' Антонио Ди Натале влиза в игра на мястото на Балотели
68' Първа смяна и за Хърватия. Иван Перишич отстъпва мястото си на Даниел Пранич
66' Игра с ръка на Модрич миг преди халфът да се опита да нанесе удар от въздуха
63' Първа смяна в мача и тя е за отбора на Италия. Рикардо Монтоливо сменя Тиаго Мота
61' Свиреп шут извън наказателното поле на Балотели, но не му достигна точност
57' Първи жълт картон в мача и той е за Тиаго Мота
51' Леонардо Бонучи стреля отдалеч, топката се отбива от бранител на Хърватия и излезе в ъглов удар
49' Силен далечен изстрел на Модрич, но топката профучава над вратата
47' Шут от дъгата на наказателното поле на Лука Модрич, Буфон е на мястото си
46' Започна второто полувреме
45' Италия показа по-добра игра преди почивката и води заслужено с 1:0 в резултата
45' Край на първото полувреме!
45' Слаб удар от трудна позиция на Марио Манджукич, Буфон не е затруднен
43' Неточен удар с глава на Касано
39' Добрата игра на италианците в крайна сметка даде резултат и в 39-ата минута опитният халф Андреа Пирло с блестящо изпълнение на пряк свободен удар не остави шансове на Плетикоса - 1:0 за Италия!
39' Гол за Италия! Андреа Пирло!
37' Най-добрият шанс за гол за Италия от началото на мача, Клаудио Маркизио се озова в прекрасна позиция за стрелба но Стипе Плетикоса спаси удура му и блокира опита му за добавка
34' Неточен шут на Марио Балотели извън наказателното поле
33' Опасен удар по земя на Касано от малък ъгъл, топката излиза в аут
33' Разбъркване пред вратата на Хърватия и шут на италиански футболист, но топката се отби от тялто на защитник на "шахматистите"
27' Слаб удар с глава на Иван Перишич след центриране от корнер, Джанлуиджи Буфон лови без проблеми
20' Опасно центриране към вратата на Буфон, стражът се намесва стабилно
19' Джорджо Киелини и хърватски футболист се държат за фланелките в наказателното поле на Италия и падат на тревата. Хърватите претендират за дузпа, но реферът Хауърд Уеб отсъжда фаул в атака.
16' Удар на Балотели от дъгата на наказателното поле, Плетикоса боксира
13' Дълъг пас към Балотели, но бранителите на хърватите внимават и опасността за вратата на "шахматистите" е предотвратена
11' Касано намери Балотели в наказателното поле на Хърватия, но нападателят бе блокиран. Веднага след това Клаудио Маркизио стреля мощно отдалеч, но не уцели вратата
7' Нескопосано отиграване на Ведран Чорлука в отбрана след центриране на Антонио Касано и ъглов удар за Италия
6' Акробатичен удар от въздуха на хърватски футболист, но никакви проблеми за Джиджи Буфон
3' Първа опасност за хърватската врата - Балотели обаче не уцели вратата от добра позиция
1' Мачът започна. Първи с топката играха италианците
- Италия показа по-добра игра преди почивката и води заслужено с 1:0 в резултата
- Всичко е готово за началото на мача
- Последният мач между двата тима бе на 16 август 2006 година - малко след като "адзурите" спечелиха четвъртата си световна титла. В дебюта на Славен Билич начело на тима хърватите победиха с 2:0
- "Скуадра адзура" търси днес първа победа срещу Хърватия. След разпадането на бивша Югославия двата отбора са се срещали 5 пъти: 3 победи за "шахматистите" и 2 равенства.
- Ето и съставите на двата отбора: ИТАЛИЯ: Буфон, Киелини, Бонучи, Де Роси, Маджо, Тиаго Мота, Маркизио, Пирло, Джакерини, Балотели, Касано ХЪРВАТИЯ: Плетикоса, Стринич, Чорлука, Сърна, Шилденфелд, Ракитич, Вукойевич, Модрич, Перишич, Йелавич, Манджукич
- Здравейте, читатели на Sportal.bg. Предстои ни да изгледаме мача от Група "С" на Евро 2012 между Италия и Хърватия. Двата отбора ще премерят сили на Градски стадион в Познан от 19,00 часа.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Най-бързият гол в историята на европейските първенства е отбелязан от Дмитри Кирченко на Евро 2004 за Русия срещу Гърция - 67 секунди след първия съдийски сигнал   "