Дания Дания 1 : 2 Германия Германия
17 юни | 21:45 |
Съдия:К. Веласко Карбайо | Стадион:Арена Лвов
93' Край на мача! Германия завършва с три победи от три мача битките в груповата фаза и ще мери сили с Гърция на 1/4-финалите
93' Засада и пред другата врата - в нея изпада Агер
92' Засада на Андре Шюрле
89' Три минути добавено време от съдията Карбайо
89' Феновете на Германия започнаха да вдигат бутафорни сребърни амфори по трибуните, приветствайки очертаващата се победа за тима на Льов
84' Последна смяна за германците - Тони Кроос заменя хвърлилия много сили в мача Томас Мюлер
83' Даниел Агер прави пропуск с глава
82' Мортен Олсен извършва втора смяна. На мястото на Якоб Поулсен влиза нападателят Тобиас Микелсен
80' Ларс Бендер бе намерен с диагонален пас от плеймейкъра на Бундестима Месут Йозил и звездата на Байер Леверкузен опъна мрежата за 2:1 за Германия
80' Гол за Германия! 2:1! Ларс Бендер е точен!
79' Първа смяна в датския състав - Ники Цимлинг напуска, а на негово място се появява халфът Кристиан Поулсен
76' Бендтнер посреща с крак далечно центриране от центъра и за малко да прехвърли Нойер, който в крайна сметка лови топката. Датският таран бе задържан от защитата на Германия, но реферът не отчете това
74' Втора смяна за Германия - Мирослав Клозе влиза на мястото на Марио Гомес
72' Слабо изпълнение на корнера от страна на голмайстора на датския отбор Крьон-Дели
71' Ники Цимлинг бие не много силно, но нескопосана намеса на Нойер води до ъглов удар за Дания
67' Шюрле бие опасно отляво, но Андерсен избива изстрела му
64' Първа смяна в мача. Лукас Подолски отстъпва мястото си в състава на Германия на младия нападател Андре Шюрле
63' Ъглов удар за Германия, Андерсен боксира топката
62' Затишие на терена на "Арена Лвов"
54' Йозил с комично падане пред наказателното поле на Дания
51' Голям датски пропуск! Якоб Поулсен нанесе убийствен удар по тревата, който мина на сантиметри от страничната греда
48' Лаам пробва да изведе на чиста позиция Мюлер, но пасът не стигна до нападателя
46' Начало на втората част
45' Край на първото полувреме
44' Удар на Кяер от границата на наказателното поле е блокиран от защитата на Бундестима. Датчаните се нуждаят от попадение, за да се класират напред към моментното развитие на мачовете от групата
43' Нов германски пропуск - Марио Гомес проби мощно през двама бранители в червено-бяло и се приближи максимално до датската врата. В последния момент обаче вратарят улови топката, а германският нападател застъпи ръката му и извърши нарушение
41' Гомес комбинира с Кедира и полузащитникът на Реал Мадрид изскочи на идеална позиция пред вратаря Андерсен. Ниският удар на германеца обаче излезе в аут
37' Бомба на Подолски от фаула, но за щастие на датския страж топката профуча над рамката
36' Симон Кяер спря непозволено Мюлер на границата на наказателното поле. Опасен фаул за Маншафта
35' След изравнителния гол Германия отново взе инициативата в ръцете си
33' Гомес пробва атрактивен удар от воле, но не успява да нацели удачно топката
32' Йозил центрира от фаул, а вратарят на Дания Андерсен закъсня с излизането си и за малко Хюмелс да намери топката с глава
24' Дания успя да се върне твърде бързо в мача. Корнер отдясно завари защитата на германския тим неподготвена. Ларс Якобсен центрира и Бендтнер с глава посрещна топката. Тя отиде към Михаел Крьон-Дели, който от границата на вратарското поле матира с глава Нойер за 1:1
24' Гол за Дания! Крьон-Дели прави 1:1!
19' Германците поведоха заслужено в резултата. Подолски бе намерен в близост до вратата от Марио Гомес и новото попълнение на Арсенал простреля датския вратар - 1:0 за трикратните световни и европейски шампиони
19' Гол за Германия!!! Лукас Подолски бележи в своя мач №100 за Бундестима
16' Йозил със слабо изпълнение на свободен удар
14' Никлас Бендтнер също пробва мерника си отдалеч
12' Марио Гомес опитва далечен удар към противниковия вратар, но топката минава над вратата. Бундестима стои по-добре на терена в първите минути на срещата
6' Голям пропуск! Мюлер бе на чиста позиция пред вратата на Червения динамит, но вратарят Стефан Андерсен парира удара му
5' Корнер за Дания, Бендтнер с глава праща слаб удар към вратата
2' Томас Мюлер стреля над датската врата - първи удар по посока на една от двете врати
1' Испанският съдия Карлос Веласко Карбайо даде начало на срещата. Германците биха центъра
- Всичко е готово. Мачът започва след секунди!
- Двата отбора изслушаха химните и са готови да започнат битката на "Арена Лвов"
- Дания ще започне в схема на игра 4-1-4-1 с Никлас Бендтнер в атака, а германският тим ще е подреден в 4-2-3-1. Атаката на Маншафта ще се води от Марио Гомес, който ще бъде подпомаган по крилата от Томас Мюлер и Лукас Подолски, а зад тарана ще оперира Месут Йозил.
- Всякаква победа на Дания днес ще прати отбора на Мортен Олсен пред Германия в крайното класиране в групата, докато успех на Бундестима ще свърши работа както на момчетата на Йоги Льов, така и на някои измежду Холандия и Португалия. "Лалетата" и иберийците играят по същото време в Харков.
- ГЕРМАНИЯ: Нойер, Хюмелс, Бадщубер, Лаам, Кедира, Швайнщайгер, Йозил, Л. Бендер, Подолски, Мюлер, Гомес
- ДАНИЯ: Андерсен, Кяер, Агер, С. Поулсен, Якобсен, Квист, Ериксен, Я. Поулсен, Цимлинг, Крьон-Дели, Бендтнер
- Станаха ясни стартовите състави на Мортен Олсен и Йоаким Льов
- Остават броени минути до началото на двубоя между Дания и Германия, който ще даде част от отговора на въпроса кои отбори от група "В" на Евро 2012 ще продължат на 1/4-финалите. Мачът в Лвов се явява повторение на финала от Евро'92 в Гьотеборг, когато датчаните спечелиха с 2:0 и грабнаха европейската титла.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Шампионът от Евро 1992 - Дания не се класира за финалите на турнира, а заема мястото на Югославия, която е спряна от участие заради гражданската война в страната "