Португалия Португалия 2 : 1 Холандия Холандия
17 юни | 21:45 |
Съдия:Н. Рицоли | Стадион:Металист
94' Португалия напълно заслужено победи Холандия и продължава напред към четвъртфиналите, където ще срещне тима на Чехия в повторение на двубоя от Евро 96, когато Карел Поборски вкара знаменития си гол с прехвърляне на вратаря. "Лалетата" се прибират в Холандия като най-голямото разочарование на шампионата в Полша и Украйна.
94' Край на мача!
93' Краят на мача чука на вратата и Холандия напуска Евро 2012 безславно.
90' Греда на Кристиано! Нова бърза контра за португалците остави Роналдо на стрелкова позиция, но стълбът помогна на холандците в този случай.
87' Роландо влиза в игра вместо Луиш Нани.
86' Шут на Нани над вратата.
85' Нова бърза контраатака на Португалия, но Нани не сполучи в опита си да прехвърли вратаря.
82' Греда за Холандия! Ван дер Ваарт уцели страничния стълб с хубав удар от границата на наказателното поле.
76' Холандия си събира багажа за вкъщи. Последни 15 минути на "лалетата" на Евро 2012.
74' Мълниеносна контраатака прати Роналдо на отлична позиция и Кристиано хладнокръвно вкара от няколко метра.
74' Гол за Португалия! Кристиано Роналдо!
72' Невероятен пропуск на Нани! Роналдо изведе съотборника си на стрелкова позиция на пет метра фронтално на вратата. По някакъв начин обаче крилото прати топката в Стекеленбург.
71' Раул Мейрелеш напуска терена. На негово място Кущодио.
67' Първа смяна и за Холандия. Ибрахим Афелай влиза на мястото на Джетро Вилиемс.
66' Отлична контраатака на Португалия изведе Фабио Коентрао на стрелкова позиция, но Стекеленбург изби.
64' Елдер Пощига напуска терена. Нелсон Оливейра на негово място.
60' Отменен гол за Португалия. Елдер Пощига прати топката в мрежата, но нападателят бе зад защитата при паса на Роналдо.
53' Удар на Рон Влаар с глава мина над вратата на Португалия.
51' Грубо влизане на Джетро Вилиемс срещу Жоао Моутиньо и първи жълт картон в мача.
49' Втората част отново започва с португалско надмощие.
46' Начало на второто полувреме.
45' Много бърз мач. В началото на срещата Холандия имаше инициативата и успя да поведе, но след това Португалия доминираше в играта на терена.
45' Край на първото полувреме.
41' Роналдо отново на стрелкова позиция, но праща топката в аут.
38' Удар на Велозо от фаул мина над гредата.
35' Удар на Роналдо с глава мина на сантиметри от гредата.
32' След гола на Ван дер Ваарт португалците са по-активният тим на терена и заслужено стигнаха до изравняване.
28' Кристиано Роналдо вкара първия си гол на Евро 2012. Жоао Перейра изведе перфектно CR7 сам срещу вратаря и този път звездата на Реал Мадрид не показа пощада.
28' Гол за Португалия! Кристиано Роналдо!
27' Удар на Снайдер, но Патрисио лови.
22' Де Йонг бе оставен непокрит в наказателното поле, но топката му дойде висока и не успя я стигне. Веднага след това удар на Роналдо с глава бе спасен от вратаря на холандците.
19' Много открит мач и положенията се редят пред двете врати. Първо Робен напредна към наказателното поле и подаде към Ван Перси, който обаче не успя да стреля успешно, а веднага след това на отсрещната врата Пощига отново бе на чиста позиция, но пак не се справи.
18' Натиск на Португалия. Раул Мейрелеш излезе на стрелкова, но прати топката от външната страна на мрежата.
17' Страхотна грешка на Ван дер Вийл изведе Пощига напълно сам срещу вратаря, но нападателят се прояви като защитник и не направи нищо
16' Греда на Кристиано Роналдо! Звездата на португалците получи топката на скорост и намери пролука, през която да стреля от границата на наказателното поле, но нацели страничния стълб на Стекеленбург
11' Рафаел ван дер Ваарт открива резултата с отличен удар с левия крак от границата на наказателното поле, който не остави шансове на Руи Патрисио
11' Гол за Холандия! Ван дер Ваарт!
7' Удар на Кристиано Роналдо от фаул, но топката рикошира в стената и излезе в корнер
4' Първа опасност пред вратата на Португалия. Снайдер се озова на стрелкова позиция, но диагоналният му удар не бе в целта.
1' Мачът започна. Първи с топката играят португалците.
- Двата тима вече са на терена в Харков и очакват първия съдийски сигнал на съдията Никола Рицоли от Италия
- Португалия пък ще се класира напред със сигурност, ако вземе трите точки. Селесао може да стигне четвъртфинал и при равенството, но само ако тогава Дания не победи Германия
- Мисията за Холандия изглежда много сложна, след като, за да се класира отборът трябва да победи с повече от един гол в днешния мач, а Дания да загуби от Германия
- ХОЛАНДИЯ: Маартен Стекеленбург, Йорис Матайсен, Рон Влаар, Джетро Вилемс, Найджъл де Йонг, Уесли Снайдер, Ариен Робен, Рафаел ван дер Ваарт. Клаас-Ян Хунтелаар, Робин ван Перси
- ПОРТУГАЛИЯ: Руи Патрисио, Бруно Алвеш, Пепе, Фабио Коентрао, Жоао Перейра, Мигел Велозо, Жоао Моутиньо, Раул Мейрелеш, Нани, Кристиано Роналдо, Елдер Пощига
- Станаха ясни съставите на двата отбора
- Един час до началото на последния мач от Група "B" на Евро 2012 между отборите на Португалия и Холандия

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Най-големият голмaйстор на европейски първенства е Мишел Платини с девет гола   "