Холандия Холандия 1 : 2 Германия Германия
13 юни | 21:45 |
Съдия:Й. Ериксон | Стадион:Металист
94' Германия победи Холандия с 2:1. Две попадения на Марио Гомес през първата част дадоха преднина на Бундестимът, а Робин Ван Перси намали за "лалетата" през втората част
94' Край на мача!
91' Томас Мюлер напуска, вместо него Ларс Бенднер
91' Последни надежди за холандците за нещо повече от загуба
90' Жълт картон за Джетро Вилиамс за препречване
87' Джером Боатенг получава жълт картон за бавене на играта и ще пропусне последния мач на тима срещу Дания
83' Дирк Каут заменя Ариен Робен
81' Тони Кроос влиза на мястото на Месут Йозил
80' Жълт картон за Найджъл де Йонг за фаул срещу Лаам
79' Голът даде импулс на холандците и те действат все по-опасно пред вратата на Нойер
76' Йозил нахлу в наказателното поле, но се засуети и не успя да стреля
73' Робин Ван Перси връща надеждите на Холандия след страхотен удар с десния крак от границата на наказателното поле
73' Гол за Холандия! Ван Перси!
72' Голмайсторът на Германия Марио Гомес напуска терена за сметка на Мирослав Клозе
70' Робен проби отлично в наказателното поле и подаде към Санйдер, който обаче уцели Боатенг с удара си
62' Хубав удар на Снайдер мина на сантиметри от гредата
60' Удар на Лаам в блокиран от Хейтинга
58' Страхотно спасяване на Нойер след много хубав удар на Ван Перси от границата на наказателното поле
52' Германия бе близо до трети гол. Матс Хумелс на два пъти стреля към вратата, но Стекеленбург спаси
46' Двойна смяна за Холандия. Ван Бомел и Афелай напускат. На тяхно място Ван дер Ваарт и Хунтелар
46' Начало на втората част
45' Край на първото полувреме
45' В последната секунда на полувремето Германия можеше да стигне до трети гол. След изпълнение от фаул топката се отби в крака на Робен и залетя заплашително към вратата, но Стекеленбург изби
44' Защитата на Холандия не се справя с набезите на съперника и до момента не показва, че знае как да спре германските нападатели
38' Швайнщайгер изведе Гомес на стрелкова позиция в наказателното поле и нападателят не остави шансове на вратаря с плътен удар
38' Нов гол за Германия! Отново Гомес!
37' Много голям пропуск за Германия! След центриране на Йозил Холгер Бадстубер остана сам в малкото наказателно поле, но ударът му с глава срещна тялото на Стекеленбург
32' Малко не достигна на Гомес да засече остро центриране в малкото наказателно поле
26' Изненадващ удар на Робен, но Нойер внимаваше
24' Швайнщайгер изведе Гомес на отлична позиция сам срещу вратаря и голмайсторът нямаше как да сбърка
24' Гол за Германия! Марио Гомес!
18' Бърза контраатака на Холандия и Афелай пропусна да подаде на Ван Перси, който връхлиташе в малкото наказателно поле
11' Ван Перси бе изведен в коридор от Робен, но ударът не попадна в рамките на вратата
9' Удар от въздуха на Йозил, който можеше да изненада Стекеленбург, но вратарят внимаваше
7' Ван Перси изскочи зад защитата на Германия след дълъг пас, но ударът му нямаше сила, за да затрудни Нойер
5' Борба в средата на терена в първите минути
1' Мачът започна. Първи с топката играят холандците.
- Всичко е готово за големия мач. Двата тима вече са на терена
- ГЕРМАНИЯ: Мануел Нойер, Матс Хюмелс, Холгер Бадщубер, Филип Лаам, Жером Боатенг, Сами Кедира, Бастиан Швайнщайгер, Месут Йозил, Лукас Подолски, Томас Мюлер, Марио Гомес
- ХОЛАНДИЯ: Маартен Стекеленбург, Грегъри Ван дер Вийл, Джони Хейтинга, Йорис Матайсен, Джетро Вилемс, Марк Ван Бомел, Найджъл Де Йонг, Уесли Снайдер, Ариен Робен, Ибрахим Афелай, Робин Ван Перси
- Станаха ясни и съставите на двата отбора
- Остава броени минути до началото на един от най-чаканите мачове от груповата фаза на Евро 2012 Германия срещу Холандия

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Италия печели полуфинала на Евро 1968 срещу СССР след като монета определя победителя. В редовното време и продълженията мачът завършва 0:0   "