Дания Дания 2 : 3 Португалия Португалия
13 юни | 19:00 |
Съдия:К. Томсън | Стадион:Арена Лвов
94' Португалия се добра до победа с 3:2, след като бе на път да изпусне преднина от два гола. Кристиано Роналдо бе голямо разочарование, но неговите съотборници успяха да компенсират слабата му игра
94' Край на мача!
94' Резервата Шьоне прати топката над вратата от удобна позиция
92' Жълт картон за Кристиано Роналдо, който фаулира датски бранител
90' Крьон Дели е заменен от Ласе Шьоне
89' Нани излиза, Роландо влиза
87' След центриране на Коентрао топката стигна до Варела. Първоначално крилото не успя да нацели топката, но след това бе безпощаден
87' Гол за Португалия! Резервата Ваерла отново извежда тима си напред!
85' Варела заменя Мейрелеш
84' Роналдо е блокиран преди да отправи удар
82' Удар на Роналдо от фаула, но право в ръцете на Андерсен
81' Жълт картон за Якубсен след фаул срещу Роналдо
80' Центриране на Якубсен намери Бендтнер непокрит и нападателят с глава успя да изравни
80' Дания изравнява! Отново Бендтнер!
78' Нов страхотен пропуск на Роналдо. Нани изведе звездата на Реал Мадрид абсолютно сам срещу вратаря, но ударът му бе много разочароващ и излезе в аут
73' Силен удар на Мейрелеш мина над вратата на Дания
72' Удар покрай вратата на Бендтнер от удобна позиция
65' Смяна в състава на Португалия. Елдер Пощига излиза, влиза Нелсон Оливейра.
62' Далечен удар на Квист мина на метър над вратата
60' Ветеранът е заменен от Тобиас Микелсен
59' Проблеми за Денис Ромедал, който получи контузия и вероятно ще бъде заменен принудително
57' Мейрелеш стреля от фаул във вратата, но Андерсен боксира
56' Якуб Поулсен получава жълт картон за нарушение срещу Нани
48' Роналдо излезе сам срещу Андерсен, но стреля във вратаря
46' Начало на второто полувреме. Няма промени в двата състава.
45' Край на първото полувреме.
43' Кяер спаси Дания от чист гол, след като изчисти под носа на Роналдо една топка, която Андерсен не успя да избие, след като бе притеснен от Пощига при едно центриране на Нани
41' Пас от дълбочина стигна до Крьон-Дели в близост до аутлинията, който с глава върна топката към Бендтнер, който бе останал сам в малкото наказателно поле и без проблеми изравни
41' Гол за Дания! Бендтнер намалява!
36' Жоао Перейра намери отлично Пощига в наказателното поле и без забавяне нападателят прати топката в горния ляв ъгъл на Андерсен
36' Гол за Португалия! Елдер Пощига!
34' Фаул в опасна близост до вратата на Дания, но Роналдо стреля в стената
29' Жълт картон за Раул Мейрелеш. Халфът спря топката с ръка, когато кълбото отиваше към Крьон-Дели, който излизаше сам срещу вратаря. Реферът можеше да даде и по-сурово наказание.
24' Пепе успя да открие резултата след след центриране от корнер. Бранителят намери топката на близката греда и я прати в мрежата
24' Гол за Португалия! Пепе!
21' Нов слаб удар от страна на Роналдо. Този път от фаул встрани на наказателното поле
18' Много нескопосан шут на Роналдо, след като топката стигна до звездата на португалците на границата на наказателното поле
16' На мястото на Цимлинг влиза Якоб Поулсен
16' Вътрешният халф получи контузия и ще трябва да напусне терена принудително
15' Ники Цимлниг иска смяна от треньорския щаб на Дания
13' Опит за центриране на Мигел Велозо се превърна в удар, който бе боксиран от Стефан Андерсен
12' Португалия взе инициативата в последните минути, но все още няма чисто положение пред вратата на Дания.
7' Дания изглежда по-организираният отбор в първите минути и вече изпълни четири корнера пред вратата на Руи Патрисио
4' Първа опасна ситуация в мача. Кристиан Ериксен излезе на стрелкова позиция, но Пепе блокира удара му.
1' Мачът започна. Първи с топката играят датчаните.
- Играчите вече са на терена и очакват първия съдийски сигнал на Крейг Томас от Шотландия
- Десетина минути до началото на срещата
- ПОРТУГАЛИЯ: Руи Патрисио; Жоао Перейра, Бруно Алвеш, Пепе, Коентрао; Велозу, Моутиньо, Мейрелеш; Нани, Пощига, Кристиано
- ДАНИЯ: Андерсен; Якобсен, Кяер, Агер, С. Поулсен; Квист, Цимлинг; Ромедал, Ериксен, Крьон-Дели; Бендтнер
- Станаха ясни съставите на двата отбора
- Мачът е изключително важен и за двата тима. Ако датчаните победят, то почти сигурно ще си осигурят място на четвъртфиналите. Португалците пък при загуба ще могат да започнат да си приготвят багажа за прибиране вкъщи
- Остава час до началото на срещата между отборите на Дания и Португалия

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Двама футболисти държат рекорда по най-много изиграни мачове на европейски първенства - Едвин ван дер Сар и Лилиан Тюрам с по 16   "