Германия Германия 1 : 0 Португалия Португалия
09 юни | 21:45 |
Съдия:С. Ланоа | Стадион:Арена Лвов
95' Германия победи много трудно Португалия с 1:0 в дебюта си на Евро 2012 с гол на Марио Гомес и вече има три точки преднина пред Холандия и тима на Роналдо в борбата за четвъртфиналите
95' Край на мача!
93' Бруно Алвеш с глава стреля над вратата на Бундестима
92' Тома Мюлер напусна, а на негово място влезе Ларс Бендер
92' Пореден пропуск на Португалия. Роналдо проби подаде на Нани, но защитник изби в 11-и корнер
90' Три минути продължение
88' Невероятен пропуск за Португалия! Резервата Верела остана очи в очи с Нойер на пет метра от голлинията, но стража се представи блестящо
87' Тони Кроос смени Йозил
86' Изстрел на Нани излиза в аут
85' Матс Хюмелс избива опасно центриране в пореден корнер
84' Втора греда за Португалия! Този път центриране на Нани се отби в горната греда на Нойер
84' Нова добра атака за Португалия и пореден корнер пред вратата на Германия
83' Няколко корнера един след друг пред вратата на Бундестима
82' Роналдо стреля силно и опасно, но Нойер изби в корнер
81' Силвестре Варела замени Мейрелеш
80' Мирослав Клозе сменя голмайстора Гомес на своя 34-и рожден ден
77' Германия играе все по-добре, а Гомес за малко да удвои
72' Марио Гомес откри резултата с красив гол с глава, след като засече центриране отдясно и прати коженото кълбо в далечния ъгъл на Патрисио. Голът е под номер 23 с националната фланелка за нападателя
72' Гол за Германия! Марио Гомес!
71' Добра атака на Мюлер, но след това сбърка при центрирането
70' Първа смяна за Португалия. Пощига напуска, а на негово място влиза Нелсон Оливейра
69' Боатенг получи жълт картон след фаул срещу Роналдо
65' Боатенг изби топката от краката на Роналдо част от секундата преди португалеца да стреля във вратата на Нойер
64' Раул Мейрелеш удари без топка в лицето Бадщубер, но след това се извини и нямаше санкция
60' Коентрао получи жълт картон за фаул срещу Бастиан Швайнщайгер
59' Няколко нарушения между двата отбора
57' Удар с глава на Гомес високо над вратата
54' Пореден ъглов удар за Португалия през втората част
52' Йозил проби отдясно, но Гомес и Подолски останаха под топката и пропуснаха добра възможност
50' Роналдо вдигна оборотите, но центрирането му бе избито в корнер
49' Слаб удар да Роналдо в ръцете на Нойер
48' Обещаващо начало на втората част с атаки към двете врати
47' Страхотно меле пред вратата на Португалия, след удари на Подолски, Кедира, а след това центриране на Мюлер е избито в корнер
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първото полувреме
45' Пепе нацели горната греда над Нойер след изстрел с десния крак от 13 метра, топката тупна точно на голлинията и бе избита
44' Корнер за Португалия
43' Холгер Бадщубер изрита Нани и получи жълт картон
40' Две поредни опасни центрирания пред вратата на Патрисио, но накрая Мюлер стреля в аут от изгодна позиция
37' Удар на Кедира далеч от целта
30' Пропуск на Подолски. Нападателят стреля силно над вратата от 13 метра фронтално срещу нея без да му пречи нито един противников бранител
29' Две елементарни грешки на Луиш Нани в атака, след което прави фаул срещу Йозил
28' Лош удар на Подолски далеч от вратата
24' Силен удар на Подолски в стената от пряк свободен удар
23' Реферът Стефан Ланоа свири нарушение срещу Кедира, вместо да остави авантаж. Играчът на Реал Мадрид въпреки, че загуби равновесие подаде към Гомес, който прати топката в мрежата на Португалия, но попадението не бе зачетено
20' До този момент няма опасни удари към двете врати
17' Кристиано Роналдо проби отляво, но острото центриране бе избито от Лаам в корнер
12' Първи жълт картон в мача. Остро влизане в краката на Нойер от страна на Елдер Пощига, което му коства официално предупреждение
9' Лукас Подолски стреля с левия крак след центрира на Томас Мюлер, но Патрисио на два пъти лови
3' Първа проява на Нойер, който боксира след корнер изпълнен от Велозо
2' Първи точен удар в една от двете врати. Марио Гомес стреля с глава, но Руи Патрисио лови
1' Мачът започна. Първи с топката играят португалците
- Германия владее повече топката, докато Португалия контраатакува.Пепе нацели горната греда над Мануел Нойер секунди преди края, а Томас Мюлер и Лукас Подолски пропуснаха преди това да открият
- Двата отбора изслушаха химните на държавите си и всеки момент срещата ще започне
- Остават 30 минути до началото на мача. Ще видим първите изяви на един от отборите, който е сочен за основен фаворит за титлата - Германия. Португалците пък са доказали, че могат да правят изненади на турнири от Стария континент. Първият мач от групата по-рано днес Дания сензационно надви друг от фаворити за трофея - Холандия с 1:0
- ПОРТУГАЛИЯ:Руи Патрисио, Бруно Алвеш, Пепе, Фабио Коентрао, Жоао Перейра, Мигел Велозо, Жоао Моутиньо, Раул Мейрелеш, Луиш Карлуш Нани, Кристиано Роналдо, Елдер Пощига
- ГЕРМАНИЯ: Мануел Нойер, Матс Хюмелс, Холгер Бадщубер, Филип Лаам, Жером Боатенг, Сами Кедира, Бастиан Швайнщайгер, Месут Йозил, Лукас Подолски ,Томас Мюлер, Марио Гомес
- Станаха ясни съставите на двата отбора

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна