Холандия Холандия 0 : 1 Дания Дания
09 юни | 19:00 |
Съдия:Д. Скомина | Стадион:Металист
93' Първата голяма бомба на Евро 2012 е факт! Дания успя да победи един от големите фаворити Холандия, благодарение на гол Михаел Крьон-Дели в средата на първото полувреме
93' Край на мача!
90' Три минути добавено време
89' Нови претенции за дузпа от страна на Холандия. Якобсен игра с ръка в наказателното поле, но Скомина отново остана безмълвен
88' Първата голяма изненада на Евро 2012 тропа на вратата
84' Ван дер Вийл напуска, на негово място Дирк Каут - Холандия тръгва с всички в атака
84' Тобиас Микелсен заменя Денис Ромедал
83' Времето напредва, а Холандия все още не може да стигне поне до изравнителен гол
81' Жълт картон за Вилиам Квист за това, че задържа с ръка топката
78' Жълт картон за Симон Поулсен за бавене на играта
74' Голям пропуск на Хунтелаар. Снайдер изведе отлично нападателя сам срещу вратаря, който се опита да копне топката над стража, но Андерсен успя да се намеси
74' Смяна и в състава на Дания. Кристиан Ериксен излиза. Влиза Ласе Шьоне
71' Двойна смяна за Холандия. Клаас Ян Хунтелаар и Рафаел ван дер Ваарт влизат на мястото на Найджъл де Йонг и Ибрахим Афелай
70' Коварен удар на Крон Дели принуждава Стекеленбург да избива в корнер
66' Първи жълт картон в мача. Марк ван Бомел изрита съперник и бе предупреден официално
64' Натискът на Холандия бе притъпен от датския тим и атаките на "лалетата" вече не са толкова опасни
63' Опасен удар с глава на Робен мина встрани от вратата
54' Този път Дания имаше възможност за гол. Симон Поулсен стигна в опасна близост до вратата, но пасът му към средата на наказателното поле не намери негов съотборник
53' Удар с глава на Хейтинга след центриране от корнер мина над вратата
52' Тотален натиск на Холандия от началото на втората част и по всичко личи, че голът е въпрос на минути
51' Удар на Афелай мина на сантиметри от гредата
50' Силен удар на Ван Бомел бе избит в корнер от Андерсен
49' Натиск на Холандия, който изведе на два пъти Ван Перси на отлични позиции, но първо не успя да отправи удар, секунди след това шутът му бе спасен без проблеми
46' Начало на второто полувреме
45' Холандия може да съжалява, че губи от датския тим, тъй като имаше поне две много чисти положения за гол. "Червеният динамит" пък изригна при единствената си чиста ситуация
45' Край на първото полувреме
45' Малко куриозна ситуация. При едно центриране топката стигна до Никлас Бендтнер на удобна позиция, но нападателят не успя да се ориентира бързо, за да нанесе удар
43' Страхотен пропуск на Робин Ван Перси!. Звездата на Арсенал си поведе лошо отличен пас на Робен в малкото наказателно поле. Ако имаше още десет подобни ситуации, сигурно и десетте щеше да вкара Ван Перси, но този път пропусна
42' Точен удар на Крон Дели, който бе спасен от Стекеленбург
39' Опасен удар на Ибрахим Афелай, но шутът му мина на сантиметри над гредата
36' Греда за Холандия. Вратарят на Дания Стефан Андерсен подаде на Ариен Робен, който напредна и малко и стреля, но топката се удари в страничния стълб
35' Холандия изглежда объркана след попадението на датчните и не могат да организират в атака нещо по-опасно
28' Претенции за дузпа от страна на холандците, след като Симон Поулсен си поведе топката с ръка, но реферът не реагира
24' Изненадващо датчаните откриха резултата. Крон Дели бе оставен непокрит на границата на наказателното поле залъга, че ще стреля и си поведе топката, което му освободи празно пространство и с хладнокръвен удар прокара топката между краката на Стекеленбург
24' Гол за Дания! Крон Дели!
23' Холандия затяга обръча около Дания и атаките стават все по-опасни
18' Робен стигна на скорост до отлична позиция в наказателното поле, но предпочете да подава, отколкото да бие с неудобния си десен крак и отбраната на Дания успя да се справи с положението
16' Робен стреля точно, но Стефан Андерсен не срещна проблеми с далечния му шут
14' Още един удар над вратата за Холандия. Този път неточен бе Ван Бомел
11' Уесли Снайдер не успя да се възползва от отличен пас на Ван Перси и ударът му с глава не стигна до вратата
10' Удар на Ибрахим Афелай минава над гредата
7' Ван Перси не успя да открие резултата, след като една топка стигна до него в наказателното поле, но ударът му с левия крак не бе точен
3' Силен удар на Джетро Вилемс, който минава нависоко
2' Първи точен удар в една от двете врати. Даниел Агер насочи с глава топката към Стекеленбург, но без проблеми за стража
1' Мачът започна. Първи с топката играят холандците
- Двата отбора изслушаха химните на държавите си и всеки момент срещата ще започне
- Двата тима вече са на терена, изведени от рефера Дамир Скомина
- Остават 20 минути до началото на мача. Ще видим първите изяви на един от отборите, който е сочен за основен фаворит за титлата - Холандия. Датчаните от своя страна ще играят без напрежение и могат да изненадат неприятно всяко подценяване
- ДАНИЯ: Андерсен; Якобсен, Кяер, Агер, С. Поулсен; Цимлинг, Квист; Ромедал, Ериксен, Крондели; Бендтнер
- ХОЛАНДИЯ: Стекеленбург; Ван дер Вил, Хейтинга, Влаар, Вилемс; Де Йонг, Ван Бомел; Робен, Снайдер, Афелай; Ван Перси
- Станаха ясни съставите на двата отбора
- Здравейте, читатели на Sportal.bg! Предстои ни вторият ден на Евро 2012. Остава един час до първия съдийски сигнал на двубоя между Холандия и Дания, с който ще се открие надпреварата в Група "B" на шампионата

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" На Евро 96 Англия поиска от УЕФА да ѝ бъде позволено да играе с червени екипи на полуфинала срещу Германия, подобно на финала на Модниал 66, но от евроцентралата не позволиха, тъй като вече са били заявени сиви фланелки и гащета "