Чехия Чехия 1 : 0 Полша Полша
16 юни | 21:45 |
Съдия:К. Томсън | Стадион:Общински стадион
94' Край на мача! Чехия победи с 1:0 и се класира са четвъртфиналите
94' Какъв късмет за Чехия!!! Футболист на тима изчиства от голлинията в последната секунда
93' Жълт картон за Пекхарт
90' 4 минути продължение
89' Томаш Пекхарт е последната смяна за Чехия. Той влиза на мястото на Барош
89' Жълт картон и за Перкис от състава на поляците
87' Жълт картон за Блашчиковски от Полша
87' Жълт картон за Плашил от Чехия
87' Ян Резек влиза в игра за Чехия за сметка на Пилар
86' Голям пропуск за Полша! Василиевски с глава се размина с изравнителното попадение
83' Голмайсторът за Чехия до момента Иречек е заменен от Райторал
82' Чехия продължава да доминира и след гола
75' Барош вкарва втори гол за Чехия, но е маркирана засада
73' Адриан Миержейевски вместо Муравски е последната смяна за поляците
73' Павел Брожек влиза в игра за Полша на мястото на Обраняк
72' Чехия заслужено повежда с 1:0 след гол на Петер Ирачек. Халфът на Волфсбург реализира след подаване на Барош и прецизен изстрел по земя
72' Гол за Чехия! Петер Ирачек - 0:1
68' Милан Барош също тества рефлекса на Титон, но и в този случай вратарят на Полша е на мястото си
65' Голям пропуск за Чехия! Титон спасява чист гол след удар на Сивок с глава от 2-3 метра.
64' Пилар развинтва защитата на Полша отляво на атаката
61' Василиевски от отбора на Полша получава поредното официално предупреждение
56' Първа смяна за вечерта. Камил Гросицки заема мястото на Еуген Полански в състава на домакините
54' Пробив на Лимберски завършва с опасен удар в близост до гредата - аут
53' По-добра игра на чехите от началото на второто полувреме
48' Еуген Полански също е оцветен в жълто за грубо нарушение
46' Начало на втората част
45' Край на първото полувреме
42' Муравски връща напрежението пред вратата на Петер Чех с опасен изстрел, който е избит в корнер
41' Трета поредна възможност за гостите! Титон лови коварен удар на Пилар по земя
39' Нов шанс за чехите. Рикошет за малко да залъже вратаря на Полша, но все пак Титон лови сигурно
37' Големият шанс за Чехия! Милан Барош се измъкна от засадата, но сантиметри го лишиха от голов удар сам срещу вратаря
34' Чехите успяха да изравнят играта и дори имат предимство във владеенето на топката - 54:46%
29' Дъждът става все по-силен и затруднява футболистите
26' Скоростна акция на Пишчек и Блашчиковски по дясното крило на полската атака, но чехите успяват да ги блокират
23' Муравски от отбора на Полша получават жълт картон
22' Бьониш шутира от над 20 метра и Чех с мъка отрази
15' Дойде ред и на Полански да пропусне от добра възможност. Поляците си играят със съдбата
13' Пореден шанс за Полша! Този път Бьониш не уцели вратата отблизо след центриране на Обраняк от фаул и разбъркване
12' Лимберски от тима на Чехия получава първия жълт картон в двубоя
10' Нов пропуск за Полша! Този път Левандовски не показва точен мерник от отлична ситуация за гол
8' Пропуск за Полша! Блашчиковски е изведен сам срещу Петер Чех под ъгъл, но вратарят на чехите успява да избие в корнер
6' Опасен изстрел на Обраняк от фаул не намира целта
4' Пропуск за Чехия! Пилар пропуска да вкара от десетина метра след отлична асистенция на Гебре Селасие
2' Дариуш Дудка за малко да изведе Полша напред, след като пробва задна ножица, но топката не уцели вратата
1' Начало на мача

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Крайно дясното правителство на Испания не пуска отбора да пътува до комунистически СССР за квалификационен мач от Евро 1960 и тимът напуска надпреварата "