Гърция Гърция 1 : 0 Русия Русия
16 юни | 21:45 |
Съдия:Й. Ериксон | Стадион:Национален стадион
94' Край на мача! Русия отпадна от Евро 2012. Гърция е на четвъртфинал.
93' Жълт картон за Павел Погребняк
86' Почти две минути не се играе футбол, след като Кацуранис лежи на терена
84' Алан Дзагоев бе на косъм да изравни след като ударът му с глава мина на сантиметри от гредата
83' Сотирис Нинис заменя Димитрис Салпингидис за Гърция
82' Ужасен удар на Роман Павлюченко минава над вратата
81' Анюков излиза за Русия. Влиза Марат Измаилов.
80' Русия има десет минути да спаси участието си на Евро 2012. Ако не вкара гол, Сборная си заминава от турнира.
75' Игор Денисов стреля от дистанция, но Сифакис спаси
72' Денис Глушаков излиза, на негово място Павел Погребняк
70' Греда за Гърция! Удар на Катцуранис от фаул, който нацели страничния стълб на Малафеев
69' Жълт картон за задържане на Юрий Жирков
68' Руснаците нямат идея как да стигнат до опасност пред вратата на Гърция
67' Смяна за Гърция. Карагунис илиза, вместо него Григорис Макос
65' Жълт картон за Анюков за фаул срещу Карагунис
64' Смяна за Гърция. Тоефанис Гекас излиза, на негово място влиза Хосе Холебас
61' Жълт картон за Карагунис за симулация в наказателното поле
59' Торосидис нахлу опасно отдясно в наказателното поле на Русия, но пасът му към Гекас бе избит от Анюков
57' Пореден далечен удар на руснаците без успех. Отново Глушаков пробва от дистанция, но в аут
51' Широков стреля с левия крак, но шутът му е над вратата
50' Далечен удар на Самарас мина встрани от вратата
46' Смяна в състава на Русия. Кержаков е заменен от Павлюченко
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първата част!
45' Точно когато и двата тима очакваха последния съдийски сигнал за първата част, едно изпълнение на тъч изпрати Йоргос Карагунис сам срещу Малафеев и ветеранът разстреля стража.
45' Гол за Гърция! Йоргос Карагунис!
45' Две минути продължение на първата част
40' Силен шут на Жирков от дистанция, но в аут
39' Нов удар на Глушаков, но шутът е избит в корнер
35' Роман Широков има претенции за дузпа, които обаче са оставени без внимание от страна на съдията
30' Много неточен удар на Денис Глушаков
29' Без интересни ситуации в последните минути. Русия задържа топката, но все още не стига до опасност
23' Комбинациите на Русия изглеждат доста по-опасни, но все още липсва чистото голово положение
19' Далечен удар на Дзагоев, но стражът на Гърция нямаше проблеми
16' Опасен пробив на Жирков внесе паника в гръцкото наказателно поле, но бранителите изчистиха в корнер
13' Добра атака на Русия изведе Кержаков на стрелкова позиция, но топката мина на сантиметри от гредата
10' Първо положение и за Русия. Дзагоев центрира към Аршавин, който насочи топката във вратата, но вратарят изби
7' Александър Анюков има проблеми и лежи на терена, което забавя играта
6' Гръция имаше първия чист шанс за гол. Кацуранис засече едно центриране от корнер и затрудни Малафеев, който трябваше да избива в корнер
2' Първо слизане към вратата на Гръция, но вратарят Сифакис се ориентира бързо и събра топката от границата на наказателното си поле
1' Мачът започна. Центърът е изпълнен от гърците.
- Двата отбора вече са на терена и очакват изпълнението на химните на страните си
- В последния момент Константин Зирянов отпада от състава на Дик Адвокаат и на негово място ще играе Денис Глушаков
- РУСИЯ: Малафеев, Анюков, Игнашевич, Жирков, Березуцкий, Широков, Денисов, Дзагоев, Глушаков, Аршавин, Кержаков
- ГЪРЦИЯ: Сифакис, Маниацис, Цавелас, Пападопулос, Торосидис, Папастатопулос, Карагунис, Кацуранис, Самарас, Салпингидис, Гекас
- Станаха ясни и съставите на двата отбора
- Сборная ще продължи напред и при равенство, а има вариант, при който даже и поражение днес ще прати отборът напред
- Започват третите мачове от груповата фаза на Евро 2012. Гърция излиза срещу Русия в среща от Група А на надпреварата. Победа, за който и да е от двата отбора ще означава, че той ще продължи напред към четвъртфиналите

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Лотар Матеус е най-възрастният участник на европейски финали. Бившият селекционер на България играе на 39 години и 91 дни срещу Португалия на Евро 2000   "