Полша Полша 1 : 1 Русия Русия
12 юни | 21:45 |
Съдия:W. Stark | Стадион:Национален стадион
90' Край на мача - 1:1
90' Обраняк напуска терена, Павел Брожек влиза
90' Жирков изпуска може би последната възможност за Русия
84' Втора смяна в отбора на Полша - Еуген Полански отстъпва мястото си на Адам Матушчик
81' Тежък удар на Обраняк по земя не затруднява Малафеев
79' Жълт картон за Полански от Полша
79' Голмайсторът до момента Дзагоев напуска игра за сметка на Марат Измайлов
75' Жълт картон за Алан Дзагоев от тима на Русия за реплика към рефера
73' Адриан Миержейевски заема мястото на Дудка в състава на Полша
70' Първа смяна в двубоя. Павлюченко заема мястото на Кержаков в отбора на Русия
69' Светкавичен отговор на Полша! Полански изпуска от 3 метра. Какъв мач само
68' Малшанс за Русия! Дзагоев изпусна да вкара втори гол за своя тим
60' Жълт картон и за Игор Денисов
60' Жълт картон за Роберт Левандовски
57' Полша изравнява за 1:1 след приказно изпълнение на Блашчиковски. Капитанът на отбора реализира с мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле
57' Гол за Полша - 1:1! Якуб Блашчиковски
55' Грешка в отбраната на Полша дава шанс на Жирков да стреля от 7-8 метра, но той не успява да уцели топката
52' Аршавин излиза на стрелкова позиция, но не показва точен мерник
50' Отново Левандовски се озовава сам срещу стража на Русия, но не успява да засече топката
46' Пропуск за Полша! Още при първата си атака след подновяването на играта домакините се разминаха с изравнителен гол. Левандовски излезе сам срещу Малафеев, елиминира го, но после вратарят успя да избие центрирането му
46' Начало на втората част, без промени в съставите
45' Край на първото полувреме, Полша - Русия 0:1
45' Нова опасна атака за "Сборная" като по чудо не завършва с втори гол
39' Бомбен шут на Блашчивковски за малко не изравнява резултата, но и този път Малафеев е на мястото си
37' Русия повежда с 1:0, след като Дзагоев засече технично с глава центриране на Аршавин от фаул
37' Гол за Русия - 0:1! Алан Дзагоев!
28' Забележителен пробив на Кержаков завършва с удар над гредата. Руснаците започват все по-често да поглеждат към вратата на Полша
23' Опасна атака на домакините, Полански подава успоредно на голлинията, но руснаците успяха да изчистят топката
18' Полша вкарва гол чрез Полански, но той не е зачетен заради засада
12' Руснаците искат дузпа за интервенция срещу Кержаков, но реферът е категоричен - няма нарушение
11' Опасен шут на Левандовски от воле минава над гредата
9' Аршавин отправя първия точен изстрел във вратата на сметката на Русия
8' Ново опасно положение за Полша, но Малафеев пак е на висота
7' Първо инфарктно положение пред вратата на Русия! Бьониш засече с глава центриране от фаул, но вратарят Малафеев избива с крак
5' Равностойна игра в първите няколко минути без положения пред вратите
1' Начало на срещата
- В състава на Полша има две промени в сравнение с равенството с Гърция
- Селекционерът на Русия Дик Адвокаат залага на същите 11, с които разби Чехия в първия двубой
- Това обаче не е нищо в сравнение със серията на Русия: 15 поредни мача без поражение - 8 успеха и 7 равенства
- Поляците са в силна серия от 7 поредни срещи без загуба - 5 победи и 2 ремита
- Домакинът на досегашните срещи между двата тима няма загуба - 10 победи и 4 ремита
- Двата отбора са се срещали общо 14 пъти. Руснаците имат превъзходство - 7 победи срещу 3 успеха на сметката на поляците и 4 равенства при голова разлика 28:13 за "Сборная"

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Нападателят на Италия Алберто Орландо е първият играч в историята, който вкарва четири гола в евроквалификация - при победата с 6:0 над Турция за Евро 1964 "