Гърция Гърция 1 : 2 Чехия Чехия
12 юни | 19:00 |
Съдия:С. Ланоа | Стадион:Общински стадион
93' Край на мача! Чехия спечели първите си три точки в Група "А" и запазва шансовете си за класиране в следващата фаза. Гърция остава на последно място във временното класиране с една точка от два мача и отрицателна голова разлика
90' Три минути продължение на двубоя във Вроцлав
90' Билек извършва последната си смяна - Колар, който се появи в началото на второто полувреме, бе заменен от Райторал
88' Ъглов удар в полза на Чехия
81' Пилар проби добре по десния фланг, но си поведе прекалено дълго топката
71' Последна смяна в отбора на Гърция - Фортунис отстъпва мястото си на Митроглу
66' Жълт картон за появилия се като резерва Даниел Колар
64' Томаш Пекхарт заменя голмайстора от Евро 2004 Милан Барош
60' Пилар направи нарушение, за което можеше да получи втори жълт картон, но главният рефер Стефан Ланоа пожали голмайстора на Чехия
57' Салпингидис също е декориран
56' Пападопулос получава поредният жълт картон
53' Гекас намали резултата след фрапантна грешка на вратаря на Чехия Петер Чех
46' Сантош също прави промяна - Гекас заменя Фотакис
46' Смяна в отбора на Чехия - Росицки е заменен от Колар
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първото полувреме на двубоя Гърция - Чехия 0:2
43' Гърците взеха инициативата в последните минути на първото полувреме
41' Фотакис вкара с глава топката във вратата на Петер Чех, но попадението правилно бе отменено заради засада
36' Нов жълт картон - този път декориран е един от голмайсторите на Чехия - Петер Ирачек
34' Жълт картон за Василис Торосидис
33' Трети ъглов удар пред вратата на Гърция от началото на двубоя
29' Росицки стреля от дистанция, но Сифакис успя да избие в корнер
27' Жълт картон за капитана на Чехия Томаш Росицки заради груба игра на халфа на Арсенал срещу Карагунис
22' Принудителна смяна в отбора на Гърция - Михалис Сифакис заменя Константинос Халкиас
22' Халкиас явно няма да може да продължи и ще трябва да бъде заменен
21' Вратарят на Гърция Халкиас поиска да му бъде оказана лекарска помощ заради контузия
16' Нов пробив на Пилар, но Торосидис успява да изчисти в ъглов удар - първият в днешния двубой
6' Селасие проби добре отдясно, Халкиас не успя да се намеси добре, а Пилар засече, отбелязвайки втория си гол на Евро 2012
6' Шокът за Гърция продължава - втори гол във вратата на Халкиас. Този път точен бе Пилар
3' Мечтано начало за Чехия - Петер Ирачек бе изведен по прекрасен начин от Томаш Хюбшман и полузащитникът на Волфсбург стреля точно покрай Халкиас за 0:1
- В първия кръг гърците записаха равенство 1:1 срещу един от домакините - Полша, докато тимът на Чехия бе разбит с 4:1 от Русия
- Двата тима ще търсят на всяка цена победата на Общинския стадион във Вроцлав, след като не успяха да се поздравят с успех в първите си мачове от Група "А"
- Двубоят Гърция - Чехия слага началото на втория кръг от груповата фаза на Евро 2012

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Шампионът от Евро 1992 - Дания не се класира за финалите на турнира, а заема мястото на Югославия, която е спряна от участие заради гражданската война в страната "