Русия Русия 4 : 1 Чехия Чехия
08 юни | 21:45 |
Съдия:Х. Уеб | Стадион:Общински стадион
93' Чехия от своя страна не успя да убеди, че има сили да премине груповата фаза и ще трябва сериозно да прекрои играта си, за да се представи по-добре срещу Гърция и домакините от Полша
93' Русия показа много добра игра и заслужено вкара четири гола срещу Чехия, показвайки, че има потенциал за сериозен успех по терените на Полша и Украйна
93' Край на мача
93' Отменен гол на Чехия за засада на Петржела
87' Срещата върви към своя край и заслужена победа за Русия. Сборная показа много хубави атаки и затвърди реномето си на фаворит в Група А на Евро 2012
87' Неточен удар на Ярослав Плашил от пряк-свободен удар
85' Смяна за Русия. Авторът на два гола Дзагоев е замене от Кокорин
82' Влезлият като резерва Роман Павлюченко се включи страхотно. След като само преди две минути подаде за гола на Дзагоев, сега самостоятелно порази чехите за четвърти път. Нападателят успя да запази топката от трима защитници на съперника и с хубав удар прониза Чех
82' 4:1 за Русия! Павлюченко!
79' Трети гол за Русия! Отново Алан Дзагоев
79' Дзаговев бе изведен на върха на атаката на стрелкова позиция от Павлюченко и с плътен удар матира за трети път чехите
76' Смяна в отбора на Чехия. Милан Петържела заменя Петер Жирачек
75' Отлично спасяване на Малафеев, който отрази силен удар на Томаш Росицки
73' Роман Павлюченко заменя разочарованието Кержаков
72' Силен удар от воле на Гебре Селасие, който обаче минава на метър от гредата
70' Нов пропуск на Кержаков. Смяната му е въпрос на минути.
68' Нов разочароващ удар на Кержаков, който вече лази по нервите на феновете на Русия
64' Сериозен пропуск на Александър Кержаков, който бе изведен на отлична позиция сам срещу вратаря от Аршавин, но не успя на намери рамката на вратата
63' Нов неточен удар. Този път на Зирянов
55' Силен, но неточен удар на Роман Широков
52' Пиларж изскочи от задна позиция, излезе сам срещу Малафеев и го преодоля хладнокръвно, за да намали
52' Гол за Чехия! Вацлав Пиларж е авторът
50' Русия отново изглежда по-опасният отбор. Удар на Кержаков от удобна позиция обаче минава встрани от вратата
46' Направена е смяна в отбора на Чехия. Ян Резек е заменен от Томаш Хюбшман
46' Начало на второто полувреме
45' Русия показва отличен футбол на контраатака и заслужено води с 2:0. Чехите така и не успяха да стигнат до сериозна опасност пред вратата на Малафеев
45' Край на първото полувреме
45' Вацлав Пилар отправи удар с глава, който не бе проблем за Малафеев
42' Руснаците са най-възрастният отбор на Евро 2012 със средна възраст 28 години и десет месеца и за момента опитът си казва думата
38' В последните минути играта се успокои и няма опасни положения
32' Нов пропуск за Русия. Многоходова атака изведе Кержаков на стрелкова позиция, но ударът му мина над вратата
31' Натиск на Чехия, който обаче не доведе опасност
29' Нова опасна атака на Русия. Андрей Аршавин центрира успоредно на вратата, но късмет за Чехия, че Зирянов изостана с няколко метра и не засече топката във вратата
26' След бавното начало в първите десетина минути руската "мечка" проведе наказателна операция срещу съперника. Две отлични контраатаки донесоха комфортна преднина на тима
24' Отличен пас на Аршавин бе предназначен за Кержаков, но намери Роман Широков и последният успя да изпревари Петер Чех, за да удвои преднината на руснаците
24' 2:0 за Русия!
19' Нова отлична възможност за Русия. Голмайсторът Дзагоев бе изведен на страхотна позиция от Кержаков, но ударът му мина встрани
15' Руснаците се събудиха и веднага успяха да открият резултата. Центриране на Зирянов намери Кержаков на отлична позиция в наказателното поле. Нападателят намери далечния ъгъл с глава, но ударът му се отби в гредата. Там обаче най-бързо реагира Алан Дзагоев и откри резултата с мощен шут
15' Гол за Русия! Алан Дзагоев!
10' Противно на очакванията Чехия изглежда по-организираният тим, докато руснаците все още не могат да осъществят атака към Петер Чех
6' Първи удар в полза на Чехия. Роман Хюбник стреля с глава, но топката не застраши Малафеев
4' Чехия започна по-активно мача и отборът изпълни два корнера пред вратата на Русия
1' Начало на мача
- Двата тима са на терена и звучат химните на Русия и Чехия
- В чешкия лагер нападателят Милан Барош е на линия, след като до последно бе под въпрос
- Селекционерът на Русия Дик Адвокаат залага на Вячеслав Малафеев на вратата вместо Игор Акинфеев, който до последно не бе в пълна кондиция заради контузия
- ЧЕХИЯ: Петер Чех, Теодор Гебре Селасие, Михал Кадлец, Роман Хубник, Томаш Сивок, Томаш Росицки, Ярослав Плашил, Вацлав Пилар, Петер Ирачек, Ян Резек, Милан Барош
- РУСИЯ: Вячеслав Малафеев, Александър Анюков, Сергей Игнашевич, Алексей Березуцкий, Юрий Жирков, Роман Широков, Игор Денисов, Константин Зирянов, Андрей Аршавин, Алан Дзагоев, Александър Кержаков
- Станаха ясни и съставите на двата отбора
- Оставт около 30 минути до началото втория мач от Евро 2012 - Русия срещу Чехия

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна

Анкета

Заслужено ли Испания защити титлата си?

цитат на деня:

"Трябва да спрем Марио Балотели на всяка цена" - Сеск Фабрегас

знаете ли че...

" Евро 2012 е последният шампионат с 16 участници. От следващите финали във Франция през 2016 отборите ще са 24   "