Полша Полша 1 : 1 Гърция Гърция
08 юни | 19:00 |
Съдия:К. Веласко Карбайо | Стадион:Национален стадион
93' Първият мач от Евро 2012 завърши без победител. Полша и Гърция завършиха 1:1 при откриването на шампионата. Левандовски откри през първата част, а през второто полувреме Салпингидис успя да изравни.
93' Край на мача
90' Три минути добавено време
90' Якуб Блашчиковски проби в наказателното поле и центрира към вратарското поле, където Кацуранис за малко да си отбележи автогол в опита си да изчисти топката
85' Пет минути до края на мача. Все по-вероятно става двата отбора да поделят точките на старта на Евро 2012
84' Диоагонален удар на Левандовски, който обаче не е в целта
83' Слаб удар на Еуген Полански, който е спасен без проблем от Халкиас
82' Домакините сякаш мислеха, че ще стигнат без проблем до победата и бяха попарени от изравнителния гол на гърците
81' Няма и помен от играта на Полша през първата част. Гърците са по-активни след почивката и действат по-опасно
80' Много неточен удар на Самарас от границата на наказателното поле
78' Людовик Обраняк нахлу в наказателното поле на Гърция, където бе бутнат с ръка от защитник, но реферът не отсъди нищо
74' Теофанис Гекас прати топката във вратата след пас на Фуртунас, но младият халф е бил в положение на засада преди да подаде към нападателя
74' Отменен гол за Гърция
71' Титон се превръща в герой за Полша. Ветеранът Карагунис не успя да преодолее старжа и ударът в левия му ъгъл бе спасен от резервния вратар
71' Пропуск!
70' Мачей Рибус напуска терена, за да влезе резервният вратар Пжемислав Титон
69' Димитрис Салпингидис изскочи зад защитата на Полша, изпревари Войчех Шчесни и вратарят бе принуден да го спъне
69' Шок за Полша! Дузпа за Гърция и червен картон за Полша
68' Последна смяна в състава на Гърция. Младият Костас Фуртунис заменя Теофанис Гекас
66' Изстрел с глава на Мачей Рибус, но без да създаде проблеми за вратаря на Гърция
63' Добра възможност за Самарас, който бе изведен на удобна позиция в наказателното поле, но не успя да обработи добре топката и ударът му мина надалеч
58' Людовик Обраняк пробва да вкара от фаул, но ударът му мина встрани
55' Никой не очакваше подобен старт на втората част и поляците изглеждат все още объркани
54' Жълт картон за Карагунис за игра с ръка
51' Гърция шокира домакините с изравнителен гол. След центриране от дясното крило на Торосидис Войчех Шчесни не успя да избие топката при борбата с Теофанис Гекас и резервата Салпингидис се ориентира най-бързо, за да прати спорната топката във вратата
51' Гол за Гърция! Димитрис Салпингидис
47' Първи удар за втората част. Левандовски стреля от ъгъла на наказателното поле, но шутът му минава далеч от вратата
46' Извършена е смяна в състава на Гърция. Сотирис Нинис е заменен от Димитрис Салпингидис
46' Начало на второто полувреме
45' Все пак Полша води заслужено в резултата, след като имаше по-чистите положения за гол. Ако Дамиен Перкис бе показал повече хладнокръвие в 38-ата минута, домакините можеха да имат дори два гола преднина
45' Много напрегнат край на първата част. Гърците могат да се чувстват ощетени от съдийството на Веласко Карбаийо, след като първо Папастатопулос бе изгонен пресилено, а после не бе отсъдена дузпа за играчите на Фернандо Сантош
45' Край на първото полувреме
45' Жълт картон за Холебас заради протестите
45' Много спорна ситуация в наказателното поле на Полша. Дамиен Перкис показа несръчност в и игра с ръка с топката. Съдията обаче не отсъди дузпа за Гърция, което предизвика недоволството на елините
44' Пресилено решение на съдията. Бранителят влезе в единоборство играч на поляците и го събори.
44' Червен картон за Гърция! Сократис Папастатопулос получава втори жълт картон
42' В последните минути на първата част Гърция взе инициативата, но така и не може да стигне до опасна ситуация
38' Страхотен шанс за Полша. След центриране от фаул Дамиен Перкис се озова на стрелкова позиция на точката на дузпата, но ударът му мина встрани от гредата. Много сериозен пропуск за домакините.
37' Смяна в състава на Гръция. Аврам Пападопулос не успя да издържи и напуска терена. На негово място влиза Кириякос Пападопулос от Шалке 04
35' Бранителят си послужи с лакът при един въздушен двубой с полски играч
35' Жълт картон за Сократис Папастатопулос
33' След вихрените минути на Полша и голът на Левандовски, гърците успяха да изнесат играта по-далеч от наказателното си поле
30' Центрирането на Нинис обаче не бе добро и бе изчистено без проблем от отбраната на Полша
29' Опасен фаул за Гърция
24' Кацуранис отправя удар, който обаче минава далеч от вратата
23' В крайна сметка Пападопулос за момента ще продължи играта
20' Изглежда ще има принудителна смяна в тима на Гърция. Авраам Пападопулос има проблеми с левия си крак
17' Натискът на Полша даде резултат. Центриране на Пишчек намери Роберт Левандовски непокрит в наказателното поле и нападателят на Борусия показа страхотен голов нюх, забивайки с глава първия гол на Евро 2012
17' Гол за Полша! Роберт Левандовски!
14' Нова добра възможност за Полша. Лукаш Пишчек бе оставен непокрит вдясно на наказателното поле, но центрирането му към Левандовски мина на сантиметри от главата на нападателя на Борусия (Дортмунд)
12' Веднага след това Якуб Блашчиковски се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на Гърция, но ударът му мина встрани
11' Първи удар към вратата на Полша. Карагунис центрира от фаул към Теофанис Гекас, но ударът му с глава не бе точен
9' След няколко по-вълнуващи момента в началото, играта се съсредоточи в средата на терена
4' Първа сериозна опасност за Полша - Муравски стреля точно във вратата, но вратарят Халкиас изби над гредата
3' Изненадващо Гърция започва по-активно мача. Йоргос Карагунис имаше възможност да центрира от фаул, но пасът му не доведе до нищо
1' Стартът е даден! Евро 2012 започна. Първи с топката ще играят гърците.
- Всичко е готово. Остават броени секунди до началото на Евро 2012.
- Двата отбора вече са на терена и звучат националните химни на двете страни
- Довечера от 21:45 ще се изиграе другият двубой от Група "А" на Евро 2012 - Русия срещу Чехия във Вроцлав
- Точно 30 минути до първия съдийски сигнал на рефера Карлос Веласко Карбаийо от Испания.
- ГЪРЦИЯ: Халкиас, Маниатис, Пападопулос, Торосидис, Папастатопулос, Холебас, Карагунис, Нинис, Кацуранис, Самарас, Гекас
- ПОЛША: Шчесни, Бьониш, Василиевски, Перкис, Пишчек, Полански, Рибус, Обраняк, Муравски, Блашчиковски, Левандовски
- Станаха ясни съставите на двата отбора
- Остават броени минути до началото на XIV европейско първенство по футбол. Полша и Украйна посрещат шампионата на Стария континент. Първият мач от форума ще бъде между домакините от Полша и шампиона от Евро 2004 - Гърция.

Легенда:

Голове Автогол Дузпа Пропусната дузпа Червен картон Жълт картон Втори жълт картон Смяна